Tadeusz Rydzyk jest oburzony
ARTUR HOJNY/East News
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Tadeusz Rydzyk powiedział, co jest przyczyną pedofilii, wskazał winnych. Wpadł w furię, nie mógł przestać

Tadeusz Rydzyk wskazał winnych nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Słynny redemptorysta nie krył wściekłości, nie mógł się powstrzymać. Z jego ust padło kilka mocnych słów.

Tadeusz Rydzyk skomentował niedawno ujawnione skandale pedofilskie w Kościele Katolickim oraz doniesienia o tuszowaniu nadużyć seksualnych przez księży. Słynny redemptorysta nie mógł się powstrzymać, z jego ust padło kilka mocnych słów.

Tadeusz Rydzyk skomentował obecność pedofilii w Kościele Katolickim

Kościół Katolicki zmaga się z kryzysem, związanym z ujawnieniem w ostatnim czasie kilku skandali dotyczących m.in. pedofilii wśród osób duchownych, a także tuszowania afer, związanych z nadużyciami seksualnymi przez kościelne władze.

Tadeusz Rydzyk skomentował problem pedofilii w Kościele Katolickim w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Słynny duchowny z Torunia potępił akty nadużyć seksualnych wobec nieletnich i określił krzywdzenie dzieci i młodzieży jako grzech "wołający o pomstę do nieba". Zwrócił jednak uwagę, że problem ten występuje również w innych grupach społecznych.

– Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje – mówi redemptorysta.

https://www.pikio.pl/ksiadz-1511202-kb-wierni-wyszli-z-kosciolaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Zdaniem Tadeusza Rydzyka niesprawiedliwe jest niedostrzeganie proporcji złych czynów księży w stosunku do reszty społeczeństwa. Duchowny przekonywał, że w tym przypadku nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej. Ksiądz wskazał również, że zarzuty o tuszowanie pedofilii przez kościelne władze nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości, bo takie sprawy nie zawsze docierają do biskupa.

– Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać – tłumaczy ojciec Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wskazał winnych nadużyć seksualnych wobec nieletnich

Tadeusz Rydzyk nie zatrzymał się jednak na samym potępieniu pedofilii, ale postanowił również wskazać winnych nadużyć seksualnych wobec dzieci. Według redemptorysty, odpowiedzialność za to w w dużej mierze ponosi wychowanie dzieci.

– Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach – stwierdził zakonnik.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Ferie zimowe 2021. Rząd odwoła coroczną przerwę w nauce? Już wszystko wiadomo

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

Założyciel "Radia Maryja" za seksualizowanie dzieci winą obarczył lewicowe organizacje takie jak m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet. Według Tadeusza Rydzyka, szkodliwe jest również zachowanie niektórych mediów w Polsce, które wspierają trwający protest przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej.

– Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie – przekazał Tadeusz Rydzyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News