Tadeusz Rydzyk ma problem
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 15 Października 2020

Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. Wszczęto procedury, nie ma odwrotu

Tadeusz Rydzyk już wkrótce może mieć bardzo poważne problemy. Wszczęto procedury, które mogą znacząco utrudnić mu dalszą działalność biznesową. Nie ma już odwrotu, wkrótce zapadną decyzje, które mogą odmienić wszystko. Toruński redemptorysta ma powody do niepokoju. Jego konkurentem jest popularny działacz polityczny.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny znalazł się w centrum zainteresowania krajowych mediów. Ostatnie tygodnie są dla toruńskiego redemptorysty niezwykle intensywne. Wszczęto przeciw niemu postępowanie prawne.

koronawirus kluczowe wytyczne zmienioneNiestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczneCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma poważny problem

Amerykańskie Centrum Szymona Wiesenthala wszczęło procedury wobec Tadeusza Rydzyka. Działacze chcą doprowadzić do zakazania redemptoryście głoszenia kazań i prowadzenia zbiórek pieniężnych na terytorium Stanów Zjednoczonych. W Kanadzie z kolei złożono skargę do ministerstwa skarbu, w celu odebrania jego organizacjom status charytatywny. Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, były wicepremier prowincji Alberta, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poinformował o tym fakcie. Działacz od dawna stara się odebrać dyrektorowi Radia Maryja pewne przywileje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

informacje dot. mszyWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Centrum Szymona Wiesenthala skontaktowało się ze mną osobiście kilka dni temu i wczoraj przekazało sprawę do ich biura w Chicago, gdzie znajduje się największe zgromadzenie Polonii poza granicami Polski - poinformował Thomas Lukaszuk.

Polityk ma wątpliwości nie tylko co do rzetelności kazań głoszonych przez Tadeusza Rydzyka, ale także o prowadzone przez niego zbiórki pieniężne.

- Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze. To jest najważniejszy krok. Bez funduszy będzie mu ciężko szerzyć swoje poglądy na falach radiowych, przez internet i osobiście oczywiście też. A więc obcięcie funduszy jest dla mnie i dla osób, które teraz mi pomagają, priorytetem. Ale też zakazy prawne - dodał.

W Kanadzie złożono już skargę do ministerstwa skarbu, żeby odebrać organizacjom Rydzyka status charytatywny. Wkrótce dojdzie do rozmów polityka i J.B. Pritzkerem, gubernatorem amerykańskiego stanu Illinois, na terenie którego znajduje się Chicago.

- Departament Stanu USA w swoim oficjalnym raporcie uznał Radio Maryja za najbardziej antysemicką rozgłośnię radiową w całej Europie. Jest to zatem coś, czego nie musimy ustalać. To już zostało zatwierdzone i potwierdzone poprzez rząd federalny Stanów Zjednoczonych. Ale nie znalazło się to na radarze gubernatorów stanów USA, burmistrzów miast i oczywiście Kościoła katolickiego w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych - mówił.

Dzisiaj grzeje:

1. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

2. Zaczęło się, pilne zmiany dla uczniów i nie tylko. Właśnie poinformowano o kolejnych obostrzeniach w Polsce

3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polek. Zagrożenie jest ogromne

Thomas Lukaszuk marzy o tym, żeby zakaz obejmował całe terytorium Stanów Zjednoczonych. Podjął już odpowiednie kroki w tym kierunku. Być może już wkrótce Tadeusz Rydzyk będzie miał poważne problemu.

- Wczoraj został wysłany list do arcybiskupa Toronto kardynała Toma Collinsa podpisany w większości przez osoby polskiego pochodzenia - poinformował.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szklanka dziennie zapewnia szereg niebywałych korzyści, wszyscy powinniśmy włączyć go do swojej diety
  2. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  3. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  4. Mamy potwierdzenie, wyciekła lista chorób szczególnie niebezpiecznych w razie Covid-19. Duże zaskoczenie
  5. Koronawirus utrzymuje się na nim nawet miesiąc. Każdy Polak ma je w domu
  6. Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie

ZakupyOficjalnie: zacznie się już od jutra. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwiszCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News