Pieniądze od rządu to nie wszystko. Ujawniono, do czego Rydzyk wykorzystywał żołnierzy

Pieniądze od rządu to nie wszystko. Ujawniono, do czego Rydzyk wykorzystywał żołnierzy Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk znowu w opałach - wyszło na jaw, po co duchowny zwoływał do siebie żołnierzy. Instytut Bronisława Komorowskiego przeprowadzi raport dotyczący obronności przez ostatnie 30 lat. Ujawniono wiele niedociągnięć.

Tadeusz Rydzyk i politycy PiS znowu w świetle afery? Duchowny z Torunia nie tylko nadużywał swojego stanowiska i władzy, by otrzymać dodatkowe finanse, lecz wpływał na osoby kierujące wojskiem. Wśród niedociągnięć znajduje się między innymi to, że wręcz wykorzystywał żołnierzy Wojska Polskiego do swoich prywatnych interesów.

Tadeusz Rydzyk ma ogromną władzę - może sobie nawet wypożyczać wojsko

Autorzy raportu przygotowanego przez Instytut Bronisława Komorowskiego to osoby związane z poprzednią władzą. Postanowili bliżej przyjrzeć się temu, co dzieje się w polskiej armii oraz ukazać metamorfozy, zmiany i problemy. Zaniepokoiła ich głównie "czystka" doświadczonych żołnierzy, a także nieodpowiednie zarządzanie środkami. Co dziwniejsze, trafili na powiązania Tadeusza Rydzyka z wojskiem. Wiadomo już, do czego potrzebował wojskowych.

- Przykładem nadużywania władzy pod pretekstem cywilnej kontroli nad Siłami Zbrojnymi było wystawienie Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na prywatne uroczystości dyrektora Radia Maryja - można było przeczytać w opublikowanym raporcie.

Wszystko wskazuje więc na to, że żołnierze byli wykorzystywani do prywatnych celów ojca Tadeusza Rydzyka. Co więcej w poprzednich latach duchowny z Torunia również życzył sobie obecności wojskowych: mieli robić za kelnerów!

Orkiestra wojskowa nieraz gościła u Tadeusza Rydzyka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zgłosili się do mnie żołnierze oburzeni tym, że musieli uczestniczyć i niemalże kelnerować podczas uroczystości u ojca Rydzyka i dlatego postanowiłam interweniować. To po prostu wykorzystywanie wojska dla biznesu - grzmiała 3 lata temu oburzona Joanna Scheuring-Wielgus.

Poparł ją wówczas gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Kiedy sprawa wyszła na jaw, ówczesny wiceminister obrony zarzekał się, że żołnierze tylko zabezpieczali uroczystości konsekracji kościoła w Toruniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała po śmierci Woźniaka-Staraka. Słowa, które napisała Agnieszce Szulim rozrywają serca 

2. Niewierny mąż "zakleszczył się" w kochance. Nagranie trafiło do internetu, ale szybko zostało usunięte

To też nie pierwszy raz, kiedy Tadeusz Rydzyk "życzy" sobie obecności Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na prywatnych uroczystościach. 2 lata temu, na 26. urodzinach Radia Maryja, na toruńskiej scenie także pojawili się żołnierze. Śpiewali pieśni patriotyczne i oczywiście religijne. Rzecznik MON powiedziała wtedy również, że "ze względu na przesłanie patriotyczne koncertu pragniemy przedstawić go na jak najszerszej publiczności".

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Przygnębiający widok. Warunki, w których przed śmiercią mieszkał Bohdan Smoleń, znany jako Edzio z "Kiepskich" były straszne
  4. Kelnerka z niechęcią i pogardą obsługiwała samotne dziecko. Chłopiec wyszedł, a ona zobaczyła, co zostawił na stole i zalała się łzami
  5. Ich córka zmarła w wieku 6 lat. 3 dni po jej śmierci rodzice dokonali w szufladzie odkrycia, przez które nie mogli przestać płakać

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News