Rydzykowi podczas mszy na Jasnej Górze puściły nerwy. Tak oburzających słów nie wypowiedział jeszcze nigdy

Rydzykowi podczas mszy na Jasnej Górze puściły nerwy. Tak oburzających słów nie wypowiedział jeszcze nigdy Źródło: youtube.com/ Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk jeszcze nigdy nie wywołał tak wielkich emocji. Redemptorysta w trakcie mszy na Jasnej Górze powiedział słowa, które już na zawsze przejdą do historii, W wywodzie duchownego nie zabrakło mocnych słów w kierunku obecnego rządu, ale także ataków w stronę Polaków, niepodpisujących się pod ideologią wyznawaną przez "rodzinę Radia Maryja".

Tadeusz Rydzyk w trakcie swojej kariery powiedział wiele słów, które zapisały się w historii współczesnej Polski. Redemptorysta jest znany z grubiańskich ataków na mniejszości seksualne, narodowe, czy nawoływania do potępiania konkretnych ideologii i postaw. Tym razem, w trakcie mszy na Jasnej Górze, duchowny połączył praktycznie wszystkie te elementy i powiedział kazanie, w które wprost ciężko uwierzyć. Czy takie słowa pasują do najważniejszego miejsca dla polskiego chrześcijaństwa?

Tadeusz Rydzyk atakuje rząd. "Ta dobra zmiana nie jest taka dobra"

Według Rydzyka, największe zagrożenie dla współczesnego Kościoła stanowią wszelakie mniejszości seksualne i promowanie ich przez media. Zdaniem redemptorysty, rząd mający w swoim posiadaniu media powinien piętnować takie postawy i nie dopuszczać do puszczania filmów i seriali zawierających jakiekolwiek wątki homoseksualne.

- Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi. Bo to jest wielki dramat – ten marksizm idzie bardzo mocno, również w Polsce. Dzieci idą na uniwersytety i bardzo często wychodzą niewierzący. Dlaczego? Bo jest sączony ten ateizm marksistowski, bardzo sprytnie. W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni [...], LGBT. Coś obrzydliwego; puszczają w TVP. Jaka to dobra zmiana? - głosił duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Rydzyk chce wycofania konwencji antyprzemocowej

Zdaniem Rydzyka, kolejną rzeczą, którą rząd robi źle jest obojętność względem konwencji antyprzemocowej. Zdaniem duchownego, regulacje pozwalające na skuteczniejsze ściganie sprawców przemocy domowej godzą w tradycyjny obraz polskiej rodziny i są przejawem promowania ideologii gender.

- Konwencja stambulska jak nie będzie odwołana, to co będzie? Będą wchodzić gorzej jak nóż w masło, takie nie w lodówce. A nie odwołali tego – to Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali. Dobrze, że jest 500 plus, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko – jeszcze duch – powiedział o. Rydzyk.

Tak oburzających słów kontrowersyjny duchowny nie wypowiedział jeszcze nigdy. Wszystko wskazuje na to, że zupełnie puściły mu nerwy i dał się ponieść emocjom, stojąc przed swoimi oddanymi wiernymi. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda. Miała TRAGICZNY wypadek na elektrycznej hulajnodze. Zderzyła się z ciężarówką
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie wściekli!
  3. Nagle zakpiła z Kożuchowskiej w mistrzowski sposób. Internauci turlają się ze śmiechu, nic śmieszniejszego nie da się wymyślić
  4. Rydzykowi podczas mszy na Jasnej Górze puściły nerwy. Tak oburzających słów nie wypowiedział jeszcze nigdy
  5. Mama Dawida dostała najgorszą wiadomość. Komentarz policji odbiera mowę
  6. Mazowieckie: nie mieści się w głowie do czego doszło podczas pogrzebu kobiety. Osłupiające tłumaczenie 41-letniego sąsiada

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News