Rydzyk zabrał głos w sprawie koronawirusa w Polsce. Nie zabrakło kontrowersji

Rydzyk zabrał głos w sprawie koronawirusa w Polsce. Nie zabrakło kontrowersji Źródło: YouTube Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk to jedna z tych postaci, która wywołuje wśród Polaków niezwykle silne emocje. Ostatnia sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym nie mogła pozostać nieskomentowana. Duchowny powiedział słowa, które przyczyniły się do sporych kontrowersji.

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia nie jest obojętny wielu ludziom. Nie da się ukryć, że oprócz rzeszy sympatyków, ma on również wielu przeciwników. Dyrektor Radia Maryja bardzo często odnosi się do aktualnych wydarzeń w kraju. Nie inaczej stało się ostatnio. Duchowny wypowiedział się na temat koronawirusa. Jego słowa wywołały sporo kontrowersji.

Epidemia, którą żyje cały świat

Chyba nikt nie powoduje tak skrajnych emocji wśród Polaków jak Tadeusz Rydzyk. Niekwestionowanie jest on postacią, która przez jednych jest uwielbiana i uważana za duchowego przewodnika, natomiast inni uznają ją za niebezpiecznego człowieka, który wykorzystuje wiarę do swoich celów. Kontrowersyjny duchowny nie omieszkał skomentować ostatniej sytuacji związanej z epidemią. 

Koronawirus to jeden z tych tematów, którym żyje cały świat. Podwyższone zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że niemal każdy chce zabezpieczyć się przed infekcją. Częste mycie rąk i unikanie dużych skupisk ludzkich to środki zapobiegawcze, które stosują prawie wszyscy. W obliczu ostatnich wydarzeń, na temat związany z koronawirusem wypowiadało się wiele znanych i wpływowych osób. Tadeusz Rydzyk, również postanowił zabrać głos w tej sprawie. Niektórzy nie mogli uwierzyć w to co powiedział.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk zszokował wszystkich

Ekscentryczny duchowny podjął decyzję o wyrażeniu swojego stanowiska dotyczącego epidemii. To co powiedział o zagrożeniu jakim jest koronawirus może zszokować. Tadeusz Rydzyk zalecił wiernym wykonywanie zaleceń rządu i służb sanitarnych. Jednak dodał, że w kościołach ludzie powinni zachować od siebie odległość. Niestety takie zalecenie nie sprawi, że jest się mniej narażonym na infekcję. Nie da się ukryć, że kościoły to podobnie jak imprezy masowe duże skupiska ludzi. W związku z tym warto zachować rozwagę i tym razem odpuścić sobie niedzielną mszę. Niestety czegoś takiego Tadeusz Rydzyk nie powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1.Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2.Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Stosowanie się do zaleceń sanepidu i rządu przy jednoczesnym pozwoleniu na uczestnictwo we mszy wywołało spore kontrowersje. Bez wątpienia warto mieć na uwadze potencjalne zagrożenie i starać się o jak najrzadsze wychodzenie z domu. W przypadku konieczności oddania się modlitwie, można to zrobić w domowym zaciszu zachowując tym samym bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie i unikanie kontaktów z dużą ilością ludzi może znacząco pomóc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków
  4. 11-latka długo nie wychodziła z łazienki. Gdy matka zajrzała przez okno, nogi się pod nią ugięły
  5. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Źródło: Wiadomości WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News