Do sieci trafiła treść kazania Rydzyka, jakie wygłosił podczas mszy. Odbierze wam mowę

Do sieci trafiła treść kazania Rydzyka, jakie wygłosił podczas mszy. Odbierze wam mowę Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeusz Rydzyk wygłosił kazanie podczas Mszy Świetej w bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W trakcie swojego przepełnionego emocjami monologu wygłosił słowa, które odbierają mowę. Treść kazania właśnie pojawiła się w sieci.

Tadeusz Rydzyk w kazaniu podczas Mszy Świętej zwrócił uwagę wszystkich wiernych na postać arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który w ostatnim czasie wywołał w mediach sporo szumu swoim dość kontrowersyjnym stwierdzeniem, na jakie pozwolił sobie w stosunku do osób LGBT. Według Tadeusza Rydzyka wypowiedź duchownego na myśl przywodzi mu osobę Prymasa Tysiąclecia.

Ojciec dyrektor wygłosił kontrowersyjne kazanie

Podczas mszy z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Tadeusz Rydzyk wygłosił do zgromadzonego tłumu płomienne kazanie. Zwrócił uwagę na słowa wypowiedziane przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Duchowny porównał środowiska LGBT do "czerwonej zarazy". Redemptorysta postanowił odnieść się do tych słów, które jego zdaniem są jak najbardziej na miejscu.

 - Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi "czerwona zaraza", a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu – "tęczowa zaraza". Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom - grzmiał Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk o Marku Jędraszewskim: "Powiedział tak, jak kiedyś kardynał Wyszyński"

Jak podaje Radio ZET, w pewnym momencie ksiądz porównał także arcybiskupa Jędraszewskiego do kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 - [Abp Marek Jędraszewski - przyp. red.] powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: "non possumus" - usłyszało tysiące wiernych podczas Mszy Św.

Dzisiaj grzeje: 1. Dłoń dziecka nagle zaczęła puchnąć i czernieć, ledwo uszło z życiem. Rodzice 2-latki ostrzegają: sprawdzajcie place zabaw

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Takie porównanie może odebrać mowę. Trzeba przyznać, że duchowny zdecydował się na wygłoszenie bardzo kontrowersyjnej opinii. W ostatnim czasie coraz więcej osób jest oburzonych słowami abp. Jędraszewskiego. Jak twierdzą internauci - nic dziwnego, że coraz więcej wpływowych duchownych otwarcie go popiera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  2. Maciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi takie rzeczy, że sobie nie wyobrażacie”
  3. Ciężarna kobieta poszła zrobić badanie USG. To co zobaczyła na monitorze ją totalnie przeraziło
  4. Nastolatka poszła oglądać wschód słońca. Są już wyniki jej sekcji zwłok, śledczy nie mają wątpliwości
  5. Zabrał swojego psa na ryby. Gdy zobaczył, co jego zwierzak wyciągnął z wody, nie mógł wyjść ze zdumienia

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News