Tadeusz Rydzyk apeluje do rządu
East News/Jan Bielecki
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Przyjaciel Rydzyka apeluje do rządu. Chce zwiększenia liczby wiernych w kościołach, bo brakuje pieniędzy na tacach

Tadeusz Rydzyk i tym razem mógł liczyć na swojego przyjaciela. Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił zaapelować do samego premiera oraz ministrów, aby przyjrzeli się kiepskiej sytuacji w polskim kościele. Chodzi o pieniądze, których teraz z tacy jest zdecydowanie mniej.

Tadeusz Rydzyk w czasie epidemii poniósł ogromne straty. Wierni nie przychodzą do kościoła, jego produkty są rzadziej kupowane. Redemptorysta wielokrotnie apelował o pomoc, teraz wspiera go przyjaciel.

Nie ma ofiar na tacę, wierni nie dorzucają się na utrzymanie parafii

Bliski przyjaciel Tadeusza Rydzyka postanowił wystosować otwarty list, który na swojej stronie zamieściło Radio Maryja. Jak pisze Janusz Kawecki, wprowadzone obostrzenia działają na niekorzyść wiernych m.in. dlatego, że odpędzają ich od Kościoła i uniemożliwiają wzięcie udziału w eucharystii. Poza tym złagodzenie restrykcji do 1 osoby na 15 m² wcale nie wpłynęło pozytywnie na wiernych. Według Janusza Kaweckiego w kościele wystarczy 3,4 m² przypadającego na jedną osobę. Takie obostrzenia nadal mogą odstraszać wiernych.

SMSDostałeś podobnego SMS-a? Natychmiast go usuń, duże niebezpieczeństwo dla twoich pieniędzyCzytaj dalej

- Nie można tak drastycznie ograniczać dostępu do Eucharystii! Opisane wyżej ograniczenia powodują, że kościoły nasze nagle opustoszały. Liczba uczestników nawet niedzielnych nabożeństw drastycznie zmalała. Tym samym nie ma też naszych ofiar składanych na tacę i przeznaczanych na cele związane z utrzymaniem parafii. A przeważnie nawet szerzej, bo przeznaczonych na działania duszpasterskie całego Kościoła. [...] Wezwałem i poprosiłem pana premiera, ministrów współpracujących, żeby widząc wszystkie inne sytuacje w kraju, zauważyli też wiernych, których tymi decyzjami odtrącają, odrzucają, odpędzają od kościoła - czytamy w liście napisanym przez Janusza Kaweckiego, a opublikowanym na stronie Radio Maryja.

Tadeusz Rydzyk już wcześniej prosił o pomoc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety14-latek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety. Nie mieści się w głowie, co stało się potem, rodziny są załamaneCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk także odczuwa skutki epidemii koronawirusa. Apelował do wiernych oraz swoich słuchaczy, aby wspomagali jego przedsięwzięcia - dochodziło nawet do tego, że aby zachęcić do chodzenia na msze święte a tym samym składania ofiary, księża w audycjach na antenie Radia Maryja deklarowali, że w kościele nie ma możliwości zarażenia się koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
2. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz

Wcześniej we mszy świętej mogło wziąć udział jedynie 5 osób, nie licząc księdza i jego pomocników. Niejednokrotnie dochodziło do łamania przepisów w całej Polsce pod względem ilości wiernych w budynku. Potem zostały one złagodzone do 1 osoby na 15 m², jednak, jak widać, niektórzy księża woleliby mieć pełną swobodę w odniesieniu do tego, ilu wiernych wpuszczą do kościoła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brzydki zapach z ust może wskazywać na wiele chorób. Lepiej go nie lekceważyć
  2. Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy
  3. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  4. Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób
  5. Na widok swojego psa zaniemówili. Labrador nagle zaczął zmieniać kolor, nie chodziło wcale o starość
  6. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News