Rydzyk zaprzecza, jakoby dostawał pieniądze od PiS. "To propaganda"

Rydzyk zaprzecza, jakoby dostawał pieniądze od PiS. "To propaganda" Źródło: YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk zaprzecza, jakoby otrzymywał dotacje od partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie odnosi się przy tym bezpośrednio do sprawy wygranych przez jego fundację konkursów dyplomatycznych MSZ. Twierdzi, że wszelkie doniesienia o pieniądzach, które otrzymuje od PiS, to propaganda.

Tadeusz Rydzyk po ostatnim reportażu TVN24 znalazł się w ogniu pytań. Coraz trudniej zaprzeczać, że jego imperium medialne, na które poza Radiem Maryja i TV Trwam składa się też cały kompleks w Toruniu (gdzie ruszyła budowa ciepłowni geotermalnej), czerpie korzyści z pieniędzy, którymi obsypuje je rząd. Redemptorysta jednak konsekwentnie zaprzecza wszystkim doniesieniom.

Tadeusz Rydzyk nazywa doniesienia o dotacjach propagandą

Ostatnimi czasy na wierzch wypływa coraz więcej informacji dotyczących finansów Tadeusza Rydzyka oraz jego fundacji Lux Veritatis. Po śledztwie przeprowadzonym przez posłów Kukiz'15 do wiadomości publiki podano oszałamiające kwoty, które fundacja wygrała w rozpisanych przez MSZ konkursach dyplomatycznych.

Dla przypomnienia: gdy dodamy kwoty, które wpłynęły na konto Lux Veritatis z kieszeni zarówno MSZ i MON, wyjdzie nam około 16 mln złotych. To nie przeszkadza jednak Tadeuszowi Rydzykowi bronić honoru swojego imperium.

- Oczywiście, będą propagandę siać nie wiadomo jaką, że PiS daje Rydzykowi. Oni tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda - oświadczył w jednej z audycji na antenie Radia Maryja. To oświadczenie poparł listą ostatnich darczyńców, na których - jak utrzymuje - opiera się cała jego działalność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam czynią tak. Pomagają nam, aby te media się utrzymały - dodał. Przy okazji poinformował też słuchaczy o kosztach, jakie ponosi, by utrzymać stację i kanał telewizyjny przy życiu. 

- Miesięczny koszt utrzymania nadajników, odnowienia koncesji to 300 tys. złotych. To są kwoty olbrzymie, jak dla nas - poinformował.

Poza skromnym 1,6 mln złotych, przeróżne przedsięwzięcia redemptorysty również otrzymały rządowe wsparcie. Jest to m.in. 19 mln dotacji dla Geotermii Toruńskiej oraz 117 mln złotych przeznaczone na budowę Muzeum "Pamięć i Tożsamość".

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media
2. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

Podczas audycji, redemptorysta pouczył też słuchaczy, by uważnie głosowali.

- Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać, ale stamtąd porządnych ludzi, którzy wystąpią w obronie Kościoła, katolików, wartości naszych. Na PiS też patrzeć tak... patrzeć, kto jest kto - powiedział.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Gwiazdor TVN ma o 34 lata MŁODSZĄ dziewczynę. Jest starszy nawet od jej ojca. Aż ciężko w to uwierzyć
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: wp

Następny artykuł