Tak za pieniądze wiernych bawi się ojciec Rydzyk. Będziecie wściekli

Tak za pieniądze wiernych bawi się ojciec Rydzyk. Będziecie wściekli Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeudz Rydzyk jest postacią niezwykle wpływową w polskim Kościele Katolickim. Dysponuje on również ogromnym majątkiem, który powstał z wpłat wiernych słuchaczy Radia Maryja. Ostatnio pracownicy jego Fundacji Lux Veritatis otrzymali znaczne podwyżki. To jakie są zarobki ludzi ojca Rydzyka sprawi, że dostaniecie szału.

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że ma smykałkę do interesów. Jest nie tylko prezesem Radia Maryja, ale również szefem Fundacji Lux Veriratis, która co roku przynosi ogromne dochody. Ostatnio duchowny dał swoim pracownikom pokaźną podwyżkę. Będziecie wściekli, kiedy dowiecie się ile zarabiają ludzie ojca Rydzyka. 

Tadeusz Rydzyk bawi się za pieniądze wiernych

Tadeusz Rydzyk w wielu kręgach uznawany jest za postać kontrowersyjną, która wywołuje skrajne emocje. Nawet niektóre środowiska katolickie uważają, że jego działalność przynosi więcej szkód niż korzyści dla wizerunku Kościoła Katolickiego w Polsce. 

Jego ostatnie zarządzenie z pewnością wywoła wściekłość wśród wiernych. Ojciec dyrektor zdecydował się znacznie podnieść płace swoim najbliższym współpracownikom z fundacji. Kwoty, jakie będą teraz otrzymywać ludzie Rydzyka są gigantyczne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zarobki ludzi ojca Rydzyka 

Fundacja Lux Veritatis w roku 2018 podwoiła swoje zyski. Wzrosły one z 1,5 mln do 3,3 mln zł i z tej okazji Tadeusz Rydzyk postanowił zaszaleć z pieniędzmi. Wcześniej pracownicy zatrudnieni u ojca dyrektora zarabiali średnio 7 tys. złotych miesięcznie. Teraz ich stawka wynosi jeszcze więcej i jest raczej nieosiągalna dla przeciętnego Polaka. 

Widać, że Tadeusz Rydzyk potrafi zadbać o swoich stronników i nie ma problemów z wynagradzaniem ich lojalności i oddania. Bardzo swobodnie dysponuje pieniędzmi fundacji. Teraz najbliżsi współpracownicy duchownego zarabiają średnio 9 tys. złotych miesięcznie. W Lux Veritatis zatrudnionych jest obecnie ok. 50 osób. Pracowników Pracowników redakcyjno-technicznych jest natomiast ok. 38. Jak widać opłaca się mieć takiego bogatego szefa jakim jest Tadeusz Rydzyk. 

Ekonomiści tłumaczą to tym, że generalnie w gospodarce wzrastają teraz wynagrodzenia. Jednak to, jak bardzo powiększyły się zarobki pracowników ojca Rydzyka wydaje się być mocno podejrzane. Fundacja Lux Veritatis jest między innymi nadawcą TV Trwam.  Dzięki swojemu medialnemu imperium, które udało się zbudować Tadeuszowi Rydzykowi, nie może on narzekać na brak finansów. Nie wiadomo jednak co na to wierni, dzięki którym ta machina pieniężna tak sprawnie funkcjonuje. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Wiśniewski OSZALAŁ! To, co powiedział przed tysiącami widzów do Dominiki Tajner po prostu nie mieści się w głowie! Fanom opadły szczęki
  2. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  3. Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida
  4. Nowe zaskakujące doniesienia. Chodzi o żony Michała Wiśniewskiego i jego córkę
  5. Napisała list do córki. Ma go otworzyć w najgorszej chwili życia, treść aż pozbawia tchu
  6. Zbadano samochód ojca 5-letniego Dawida. Wyniki są przerażające

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News