Tadeusz Rydzyk ma problem
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca

Tadeusz Rydzyk ma poważne powody do niepokoju. Wykryto poważne nieprawidłowości w jednym z intratnych interesów przedsiębiorczego zakonnika. Do akcji wkroczyła prokuratura. Reakcja służb jest co najmniej zaskakująca. Czy toruński redemptorysta będzie musiał zmierzyć się z tym problemem?

Tadeusz Rydzyk, jak się okazuje, nie dopełnił formalności dotyczących użytkowania terenu, w pobliżu którego obecnie stoi należąca do niego inwestycja - kościół, uczelnia i park. Do tych nieprawidłowości miało dojść w latach 2008-2010. Sytuacja jest poważna.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma poważny problem

Prokuratura Okręgowa w Toruniu przeanalizowała legalność odwiertów geotermalnych, które zostały wykonane na terenach należących do toruńskich redemptorystów. Potwierdzono, że w przypadku jednego z nich doszło do poważnych nieprawidłowości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Prokuratura zajęła się sprawą po zgłoszeniu publicysty Krzysztofa Karnkowskiego, który stwierdził, że odwierty poczynione w 2009 roku na terenie inwestycji były obarczone poważnymi nieprawidłowościami formalnymi. Na analizę prokuratorską czekano od maja.

Poszło m.in. o to, że jeden z odwiertów został sfinansowany za publiczne pieniądze, jednak znajduje się o 700 m dalej niż pierwotnie zakładano - z daleka od kościoła i innych kluczowych budynków. Z kolei w planowanej lokalizacji redemptoryści utworzyli park, również za publiczne środki.

Niestety, reakcja służb nie była taka, jak się spodziewano. Prokuratura stwierdziła, że brak jest podstaw do kwestionowania pierwszego odwiertu w Toruniu. Co do drugiego, stwierdzono, że: "stwierdzić należy, iż istotnie w tym przypadku doszło do naruszenia warunków wskazanych w koncesji wydanej przez Ministra Środowiska".

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Radiozet przekazało zatrważającą wiadomość. Sprawdza się najgorszy scenariusz, Polki i Polacy wstrzymali oddech

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Prokuratura niefortunnie powołała się na zgodność współrzędnych podanych w tzw. planie ruchu, ale zwykłe fizyczne sprawdzenie właśnie tych współrzędnych, na które powołuje się prokurator, ewidentnie pokazuje, że otwór Toruń GT-1 jest odwiercony gdzie indziej, a więc niezgodnie z planem ruchu i zapisami koncesji - stwierdza autor zawiadomienia do prokuratury, Krzysztof Karnkowski.

Śledczy nie mają jednak zamiaru podejmować żadnych działań ani wyciągać konsekwencji. Jak tłumaczą w swoim piśmie, odwierty wykonano ponad 10 lat temu, dlatego interwencja niczego by nie zmieniła. Tadeusz Rydzyk może więc spać spokojnie. Nie grożą mu żadne nieprzyjemności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  2. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  3. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  4. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  5. Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o "niepodległości"
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News