Niezwykły przepych u Rydzyka. Buduje miasteczko, oficjalnie dokładamy do tego 161 mln zł, ale to nie wszystko

Niezwykły przepych u Rydzyka. Buduje miasteczko, oficjalnie dokładamy do tego 161 mln zł, ale to nie wszystko Źródło: Screen / YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu kompleks obiektów. Projekt "miasteczka" imponuje rozmachem, ale jest z czego wydawać. Państwo przekazało redemptoryście 161 milionów złotych. Minimum, bo może być tego więcej.

Tadeusz Rydzyk działa z rozmachem. W skład jego medialnego imperium wchodzi już nie tylko stacja Radio Maryja, Telewizja Trwam i gazeta "Nasz dziennik". Stworzona przez redemptorystę fundacja "Lux Veritatis" zarządza szkołą podyplomową, prowadzi projekty geotermiczne i ma sieć telefonii komórkowej,a to nie koniec ambitnych planów. Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu specjalny kompleks obiektów.

Tadeusz Rydzyk buduje miasteczko. Śmiałe plany

"Miasteczko" Tadeusza Rydzyka to śmiała inwestycja. W skład kompleksu ma wejść m.in. muzeum i patriotyczny park. Wszystko to znajdzie się w zachodniej części Torunia, w okolicach Portu Drzewnego.

Już wkrótce mieszkańcy będą mogli przespacerować się Parkiem Pamięci Narodowej, który upamiętniać ma Polaków ratujących Żydów oraz Ukraińców, którzy ocalili Polaków w tracie rzezi wołyńskiej. Pierwotnie miał tu stanąć kontrowersyjny pomnik upamiętniający rzeź, którego elementami miał być m.in. wyrzeźbiony płot z nabitymi nań głowami dzieci. Koncepcja ojca dyrektora na szczęście się zmieniła i zamiast dzielić, postanowił łączyć. To dobrze, zważywszy na to, że inwestycja jest współfinansowana ze środków publicznych.

W 2021 roku nastąpi otwarcie Muzeum "Pamięć i Tożsamość", które opowiadać ma o historii chrześcijaństwa w Polsce. Ponadto planowane jest stworzenie placu zabaw i kilku boisk oraz ciepłowni. Ta ostatnia ma być kluczowa, Tadeusz Rydzyk planuje już za rok dostarczać ciepło dla części Torunia. Także na swoje geotermiczne projekty redemptorysta otrzymał państwową pomoc. Łącznie budżet wyda na tę inwestycję wiele milionów złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miliony na miasteczko Rydzyka. Jest za co budować

Media wyliczają, że rząd PiS przeznaczy na miasteczko Rydzyka aż 161 mln złotych z publicznych pieniędzy. Na 36 milionów oszacowano wkład państwa w dofinansowanie projektów geotermicznych prowadzonych przez Lux Veritatis. Zawrotną sumę 117 mln złotych rząd przeznaczył na budowę muzeum "Pamięć i Tożsamość". Na patriotyczny park premier Mateusz Morawiecki miał przekazać 8 mln złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

To jednak nie wszystko. Dokładnej kwoty, jaką na budowę miasteczka przekaże z publicznych pieniędzy państwo, nie da się oszacować. Do dlatego, że nie wszystkie spółki Skarbu Państwa podzieliły się informacjami na ten temat. Tym samym 161 milionów złotych to zaledwie minimalna suma, którą dostał do dyspozycji Tadeusz Rydzyk. Łącznie może być tego o wiele więcej - hojność rządu PiS wobec toruńskiego redemptorysty nie jest bowiem tajemnicą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  2. Gwiazda TVN wzięła ślub w TAJEMNICY. Nie powiedziała o tym nikomu, wygadali się znajomi 
  3. Pies zaczepia kota i szybko dostaje nauczkę, którą zapamięta na zawsze. Nagranie bawi do łez
  4. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  5. Syn Joanny przyszedł na ślub matki. Przez pewien szczegół weselnicy zmieszali go z błotem

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News