Tadeusz Rydzyk przeżywa dramat
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 10 Listopada 2020

Odpust za 199 zł + VAT? Rydzyk się wścieknie, prawda jest zupełnie inna

Tadeusz Rydzyk boryka się z bardzo poważnym problemem. Toruński redemptorysta padł ofiarą wysublimowanego oszustwa, które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Można podejrzewać, że zakonnik jest wściekły, nie spodziewał się tego, że znajdzie się w tak problematycznej sytuacji. Właściciel Radia Maryja proponuje wiernym odpust za 199 zł + VAT?

Tadeusz Rydzyk znany jest ze swojej smykałki do przedsiębiorczości. Nie jest tajemnicą, że zakonnik, budując olbrzymie imperium, dorobił się imponującej fortuny. Toruński redemptorysta nie cieszy się jednak sympatią społeczeństwa, czego wyrazem jest sytuacja, której ofiarą padł w ostatnim czasie.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk padł ofiarą oszustów

Tadeusz Rydzyk nie traci okazji, by zarobić na prowadzonych przez siebie biznesach. Jakiś czas temu głośno było o kontrowersyjnej wyprzedaży prowadzonej w sklepie internetowym należącym do zakonnika. Duchowny sprzedawał wówczas dewocjonalia za bardzo wysokie sumy.

Tym razem krajowe media obiegła informacja, że Tadeusz Rydzyk i jego ekipa postanowili udzielać wiernym płatnych odpustów. Przedsiębiorczy właściciel Radia Maryja miał życzyć sobie za tę usługę aż 199 zł + podatek VAT. Kontrowersyjna oferta miała pojawić się na profilu rozgłośni w mediach społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada promocja, 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny - napisano w ogłoszeniu.

Oszustwo zostało zauważone przez księdza Janusza Chyłę, autora książki pt. "Ewangelia na Twitterze". Kapłan szybko zauważył, że profil, który podszywa się pod Radio Maryja, nie jest prawdziwy. Stworzyli go internauci, którzy chcieli zniszczyć reputację toruńskiego redemptorysty.

- Bardzo biedni są ludzie, którzy mając dużo pieniędzy, wyobrażają sobie, że wszystko mogą za nie kupić. Sprawy najcenniejsze - miłość, przyjaźń, zbawienie są gratis - skomentował sprawę ksiądz Janusz Chyła.

- Manipulanci i kłamcy nie mają żadnych hamulców. Tworzą fejkowe profile, aby zdyskredytować Radio Maryja - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Fakt, że duchowny stanął w obronie Tadeusza Rydzyka i jego imperium, nie spodobał się wielu komentującym, którzy nierzadko uważają, że właściciel Radia Maryja, swoim postępowaniem, przyczynił się do okrutnych żartów publikowanych przez oszustów.

- Szkoda mi księdza. Służenie mamonie musi być bolesne... - odpisał jeden z internautów księdzu Januszowi Chyle.

Niezależnie od krytyki, Tadeusz Rydzyk powinien być koledze po fachu dozgonnie wdzięczny. Oszustwo, do którego doszło w mediach społecznościowych, mogło poważnie zaszkodzić interesom Radia Maryja. Wiele osób było skłonnych uwierzyć, że toruński redemptorysta posunął się do takiego czynu, jak pobieranie opłat za odpusty.

Tadeusz Rydzyk sprzedaje odpusty?

Źródło zdjęcia: Twitter/ks. Janusz Chyła

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Schronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowali
  3. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem
  8. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News