Rydzyk o pieniądzach od rządu i luksusach. "Wolno takie rzeczy robić"

Rydzyk o pieniądzach od rządu i luksusach. "Wolno takie rzeczy robić" Źródło: .

Tadeusz Rydzyk to niewątpliwie najpopularniejszy polski duchowny. Ojciec dyrektor słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i smykałki do interesów. Tym razem wypowiedział się na temat pieniędzy od rządu i luksusach. Tadeusz Rydzyk stwierdził, że "wolno takie rzeczy robić".

Tadeusz Rydzyk we wtorkowych "Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja, odniósł się do słów pochodzącego z Torunia kandydata Koalicji Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy. Polityk zarzucił posłom Prawa i Sprawiedliwości, że nie dbają o miasto i mieszkańców, a środki finansowe przekazują w ordynarny sposób imperium ojca Rydzyka. Duchowny stwierdził, że "wolno takie rzeczy robić". 

Tadeusz Rydzyk odniósł się do słów polityka

Duchowny odpowiadając na zarzuty Arkadiusza Myrchy stwierdził, że "wszystkie dzieła" są w pełni legalne, a on sam niczego nie ukrywa. Następnie Tadeusz Rydzyk dodał, że to nie pierwszy tego typu atak na jego osobę. 

- To nie jest pierwszy tego rodzaju atak. Swego czasu po Toruniu jeździły specjalne bilbordy z podobizną premier Beaty Szydło oraz moją, sugerujące, że PiS daje pieniądze Radiu Maryja - powiedział duchowny. 

Tadeusz Rydzyk podczas swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał, że wszystkie jego projekty i działania są realizowane zgodne z prawem.

- Na przykład teraz Muzeum "Pamięć i Tożsamość". To jest zgodnie z prawem. Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania - skomentował na antenie Radia Maryja o. Rydzyk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arkadiusz Myrcha wyliczył jaką sumę przekazało Prawo i Sprawiedliwość na działania ojca Rydzyka. Suma wszystkich dotacji na jego imperium to ponad 217 mln zł. Polityk pochodzący z Torunia nie ukrywał oburzenia w tej sprawie. Uważa, że te pieniądze powinny być przeznaczone na potrzeby miasta i mieszkańców Torunia.

– To dziesięciokrotnie więcej, niż miasto przeznacza na budownictwo socjalne i mieszkaniowe. A przypominam, że za tę dziedzinę odpowiada wiceprezydent Torunia startujący w wyborach z listy PiS. Nie widać jego starań, by ten budżet z roku na rok się zwiększał - cytuje Wyborcza, słowa Arkadiusza Myrchy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Arkadiusz Myrcha zestawił tę kwotę z wydatkami na miasto Toruń i jego mieszkańców. Dotacja przeznaczona na imperium Tadeusza Rydzyka to niemalże tyle, co roczne wydatki miasta na opiekę społeczną i zdrowotną mieszkańców i dwukrotnie więcej, niż Toruń wydaje na inwestycje drogowe. Tak ogromna kwota wystarczyłaby i to z nawiązką na zlikwidowanie deficytu tego miasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykuje się NOWE 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydował
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

źródło: Wp, Wyborcza

Następny artykuł