Tadeusz Rydzyk gościł biskupa
Flickr Archidiecezja Krakowska
Irmina Jach - 10 Września 2020

Biskup wpadł we wściekłość u Rydzyka. Poszło o alkohol

Tadeusz Rydzyk przez kilkoma dniami gościł na antenie Radia Maryja pewnego popularnego biskupa. Temat, który został poruszony, wzbudził ogromne kontrowersje. Duchowny wyraźnie się zirytował. Poszło o alkohol, zaproszony gość nie krył gorących emocji. Jego słowa głęboko poruszyły internautów. Trudno się dziwić.

Tadeusz Rydzyk często gości na antenie Radia Maryja gości, z którymi rozmawia na różne, często kontrowersyjne tematy. Do gorących sytuacji dochodzi najczęściej podczas programu "Aktualności dnia". Tak było także tym razem. Biskup zaproszony do udziału w audycji został zapytany o podejście do alkoholu. Nie krył oburzenia.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk był świadkiem emocjonującej sytuacji

Biskup, którego gościł Tadeusz Rydzyk, od dawna nawołuje do narodowej abstynencji. Według duchownego dostęp do alkoholu powinien być znacznie ograniczony. Temat ten wzbudza u niego bardzo wiele negatywnych emocji, którym dał upust podczas audycji na antenie Radia Maryja. Słowa kapłana są godne zastanowienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

- Spożywanie alkoholu w ciąży jest ogromnym problemem. Alkohol nie jest witaminą. Alkohol jest substancją psychoaktywną i toksyczną, która jest sprzedawana legalnie. Zawsze musimy zawsze pamiętać, że każde sięgnięcie po alkohol przez matkę w czasie błogosławionym jest tragiczne dla dziecka (...). Płodowy zespół alkoholowy ma charakter trwały i będzie towarzyszyć dziecku do końca jego życia. Specjaliści podkreślają, że również ważnym jest dla zdrowia dziecka materiał genetyczny obojga rodziców w momencie poczęcia. Z tego powodu wskazana jest co najmniej 3-miesięczna abstynencja przed poczęciem dziecka. Przede wszystkim musimy uświadomić wszystkie mamy, które są w stanie błogosławionym, które karmią piersią, aby nigdy nie sięgały po alkohol - mówił biskup Tadeusz Bronakowski, który pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

W środę, 9 września, obchodzony był Światowy Dzień FAS. Eksperci i gwiazdy wykorzystali ten moment, by porozmawiać o problemie, jakim jest spożywanie alkoholu przez ciężarne kobiety. FAS jest wynikiem oddziaływania napojów odurzających na płód w fazie prenatalnej. Może spowodować go nawet najmniejsza ilość słabego trunku. Dzieci, które cierpią z powodu alkoholowego zespołu płodowego, rodzą się z deformacjami twarzami, a w późniejszych latach rozwijają się wolniej niż rówieśnicy i miewają problemy z motoryką. Nic dziwnego, że biskup, którego gościł Tadeusz Rydzyk, nie krył zbulwersowania tym tematem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "M jak miłość" nie chce niczego ukrywać. Dramatyczne wyznanie w programie na żywo
  2. Kolejne szkoły zamknięte. Czy czeka nas powrót do nauki zdalnej?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Zrozpaczona Gessler ma dość, nie mieli dla niej żadnej litości. "Kąsacie, aby bolało”, wystosowała dramatyczny apel

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News