U Rydzyka przeszli samych siebie, tak skandaliczne słowa, że aż trudno uwierzyć. Naubliżali społeczności LGBT

U Rydzyka przeszli samych siebie, tak skandaliczne słowa, że aż trudno uwierzyć. Naubliżali społeczności LGBT Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeusz Rydzyk i jego media znane są jako jedne z najbardziej konserwatywnych w kraju. Dlatego też nie dziwi fakt, że są przeciw środowiskom LGBT. Jednak ostatni atak na mniejszości seksualne przekroczył pewną granicę.

Tadeusz Rydzyk dbając o reklamę swoich katolickich mediów, zatrudnia osoby zajmujące się mediami społecznościowymi. W social media można przeczytać wiele tekstów Radia Maryja czy TV Trwam, których rola nie ogranicza się do czysto informacyjnej. Teraz zaatakowano marsz równości w Płocku.

Tadeusz Rydzyk za pośrednictwem swoich mediów atakuje marsz równości w Płocku

Dzisiaj o godzinie 14:00 rozpoczął się pierwszy marsz równości w Płocku. Hasłem przewodnim manifestacji było "Płock nakręca równość". Patronat nad wydarzeniem obrał Andrzej Nowakowski, prezydent miasta. Zapowiedział, że nie będzie miejsca na bandyckie incydenty. Właśnie to wywołało oburzenie w szeregach katolickiego medium ojca Rydzyka.

- Dewianci - pod honorowym patronatem prezydenta miasta - przejdą ulicami Płocka - napisano na oficjalnym Twitterze Radia Maryja.

Wpis w tym tonie wywołał dosyć spore oburzenie w internecie. Standardowo jak bumerang wracał kontrargument o pedofilii w kościele. Wiele osób zarzucało mediom Tadeusza Rydzyka mowę nienawiści i niepotrzebne nakręcanie spirali nienawiści.

- Homoseksualizm nie jest dewiacją. Za to jest nią pedofilia, panowie w sutannach - skomentował internauta na Twitterze.

Tadeusz Rydzyk będzie miał kłopoty przez ataki na LGBT. Zdjęto film z YouTube, szykują się pozwy


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób ze środowisk LGBT poczuło się obrażonych słowami na Twitterze Radia Maryja. Niektórzy skończyli wyrażenie swojego niezadowolenia w komentarzu, innym to nie wystarczyło. Wśród komentujących było kilka osób, które zapowiedziało pozwanie radia Tadeusza Rydzyka.

- Radio Maryja w pocie czoła pracuje nad tym, żeby je pozwać. Jestem dewiantem według tej rozgłośni. O ile ich pozwać, jak uważacie? - napisała na Twitterze Ewa Stępniak.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Radio Maryja otrzymało już jakiś czas temu ostrzeżenie od serwisu YouTube, który zablokował film na ich kanale. Administracja portalu zagroziła, że jeśli Radio Maryja będzie umieszczać w serwisie nagrania naruszające zasady społeczności portalu, to będzie to skutkować kolejnymi ostrzeżeniami i blokadami. Z początku blokady mogą dotyczyć jednego dnia lub dwóch tygodni, a ostatecznie mogą skończyć się usunięciem kanału.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę 
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Żona w dzień pogrzebu męża dowiedziała się o ciąży. Ścięło ją z nóg, gdy usłyszała co lekarze mają jej do powiedzenia
  4. Pozbawili ciężarną suczkę oczu, odcięli ucho, złamali szczękę. To co dzisiaj zwierze robi dla ludzi ściska za gardło
  5. Oczy wychodzą z orbit, nagranie trafiło do sieci. Gwiazda "M jak miłość" jako homoseksualna bohaterka gorąco całuje partnerkę

Źródło: Twitter

Następny artykuł