Biskupowi w programie na żywo puściły nerwy. Poszedł do Rydzyka i wprost powiedział, co o nim myśli, widzom opadły szczęki

Biskupowi w programie na żywo puściły nerwy. Poszedł do Rydzyka i wprost powiedział, co o nim myśli, widzom opadły szczęki Źródło: YouTube/ Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk zapewne nie spodziewał się, że usłyszy tak mocne słowa w sowim radiu. Jednak podczas tej rozmowy biskup nie wytrzymał. Powiedział wprost, co myśli o obecnej sytuacji. To był bardzo emocjonalny program.

Tadeusz Rydzyk zaprosił do udziału w programie biskupa seniora Edwarda Frankowskiego. Emerytowany hierarcha podszedł do rozmowy bardzo emocjonalnie, czym mógł zaskoczyć słuchaczy. Nie powstrzymywał się - padło wiele mocnych słów, także krytyki. Zdaniem biskupa sytuacja jest bardzo poważna i nie można jej bagatelizować. 

Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja a konflikt w Kościele. Komentuje biskup

Biskup Edward Frankowski poruszył trudny temat konfliktu wewnątrz Kościoła. Zdaniem hierarchy jesteśmy świadkami toczącej się obecnie brutalnej walki, między siłami Kościoła i antykościoła. Biskup obawia się, że zło zniszczy Kościół w wielu krajach i martwi się o jego byt w Polsce.

- Jesteśmy świadkami największej do tej pory konfrontacji między Kościołem a antykościołem, między Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Mówił o tym otwarcie Karol Wojtyła, jeszcze zanim został papieżem. Mówił o walce szatana z Panem Bogiem o dusze ludzkie. Szatan nie zwycięży, choć zniszczy Kościół w wielu krajach. Jest jeszcze Polska - mówił biskup Frankowski na antenie radia wstrząśniętym słuchaczom

I potem odniósł się do Radia Maryja i samego ojca Tadeusza Rydzyka. Zapewnił, że ta inicjatywa jest niezbędna, by Polsce udało się w tej walce zwyciężyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biskup o przeciwnikach Rydzyka: "Nie mogą wytrzymać w tej szatańskiej złości"

Biskup senior Edward Frankowski bardzo ceni sobie działalność Tadeusza Rydzyka. Dał temu wyraz w rozmowie na antenie radia. Jego zdaniem odgrywa to ważną rolę w kościelnym konflikcie. Stoi w nim po dobrej stronie. Biskup zdecydował się na bardzo otwarte wyznanie, którego nie spodziewały się chyba osoby przebywające wówczas w studiu.

- To radio jest radiem rozmodlonym, gdzie nie tylko mówimy prawdę, ale otwieramy się też na Boga. Wszyscy zdają sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Radio Maryja. Ale to przecież nie tylko Radio Maryja. Jest też Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Sanktuarium i inne dzieła - mówił biskup senior.

Hierarcha z niepokojem patrzy na przeciwników toruńskiego redemptorysty. Odniósł się do gróźb, jakie miał usłyszeć zakonnik. Do prokuratury złożono doniesienie na jeden z portali, który w artykule miał "nawoływania do zabicia oraz fizycznego znieważenia o. dr. Tadeusza Rydzyka".

– Kiedy już ludzie, którzy chcą to zniszczyć, nie mogą tego zdzierżyć i widzą, że ojciec Rydzyk się nie zniechęca, nic nie jest w stanie go przekupić czy przestraszyć, to nawołują do tego, by go zabić - grzmiał biskup.

Nawoływał do modlitwy za tych ludzi. Tu widzi klucz, by zwyciężyć z tym rzekomym problemem.

- Oni nie wiedzą, co może się wtedy stać. Trzeba się za nich modlić, bo nie mogą wytrzymać w tej szatańskiej złości. Musimy umieć się wobec tego zachować. Jeśli uda się im to raz, to łatwo poradzą sobie kolejny raz - tłumaczył na antenie radia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Przed śmiercią Kotulanki nastąpił tragiczny zwrot akcji, o którym się nie mówiło. To jeden większych koszmarów ostatnich lat
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Piotr Napierała
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł