Na drzwiach kościoła Rydzyka wisi dziwne ogłoszenie. Treść zwala z nóg, chodzi o wybory

Na drzwiach kościoła Rydzyka wisi dziwne ogłoszenie. Treść zwala z nóg, chodzi o wybory Źródło: East News AGENCJA SE

Tadeusz Rydzyk znów wzbudził kontrowersje. Wszystko za sprawą ogłoszeń parafialnych, które znacząco różniły się od tych, które wierni mogą usłyszeć zazwyczaj. Duchowny nie uniknął tematów związanych z polityką.

Tadeusz Rydzyk niedawno zwrócił się do wiernych. Postanowił przekazać katolikom ważną wiadomość przed zbliżającymi się świętami Wielkanocy. Niektórzy jednak oburzyli się po jego kazaniu.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu to kościół, który objął opieką Tadeusz Rydzyk. Niedawno podczas ogłoszeń parafialnych padły tam słowa, które podzieliły wiernych. Treść przekazu nawiązywała do zbliżających się wyborów prezydenckich, które odbędą się w maju. Według nowej ustawy, będą one miały charakter korespondencyjny.

Tadeusz Rydzyk i jego przekaz znów wywołują kontrowersje

Tadeusz Rydzyk od dawna jest postacią, która wpływa nie tylko na środowisko duchowne. Jego wystąpienia niejednokrotnie wzbudzały kontrowersje wśród wierzących. Mimo że w Polsce obecnie panuje trudny okres związany z epidemią, rząd nie przełożył terminu wyborów prezydenckich. W jednym z kościołów objętych opieką Rydzyka odniesiono się do tej sytuacji podczas ogłoszeń parafialnych.

- Zbliżają się wybory prezydenckie w naszej Ojczyźnie. Podobnie jak podczas wyborów parlamentarnych pragniemy poprzez post i modlitwę wyprosić prezydenta szanującego i zachowującego wartości chrześcijańskie - tak brzmiał fragment ogłoszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dlatego zachęcamy do podjęcia jednego (lub więcej) dnia postu o chlebie i wodzie, udziału we Mszy św. i modlitwy za Polaków, aby dokonali dobrego, przemyślanego wyboru - można było usłyszeć.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie

2. ”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV

Wiele osób uważa, że Tadeusz Rydzyk oraz związane z nim instytucje nie powinny wypowiadać się na tematy związane z polityką. Zwłaszcza że wybory, które mają być przeprowadzone drogą korespondencyjną podczas epidemii SARS-CoV-2, wzbudzają już wiele kontrowersji w społeczeństwie. Jednak wiele osób wciąż zastanawia się, czy biorący udział w kampanii, Andrzej Duda, może liczyć na poparcie Radia Maryja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa
  2. Anna Lewandowska w tym miesiącu urodzi. Pokazała ciążowy brzuszek na siłowni (FOTO)
  3. Najsmutniejsza Wielka Sobota w Polsce. Liczba zakażonych i zgonów wystrzeliła, są najnowsze dane
  4. 20-latek nie miał żadnych szans, dwie osoby walczą w szpitalu. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  5. W mikrofalówce ugotujesz ziemniaki w 3 minuty. Wystarczy pamiętać o jednej ważnej rzeczy
  6. Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News