Rydzyk nie trafił na własne "poprawiny". Ujawniono co wtedy robił, ręce opadają

Rydzyk nie trafił na własne "poprawiny". Ujawniono co wtedy robił, ręce opadają Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk ostatnio ma sporo powodów do świętowania. Jego stacja radiowa obchodziła urodziny i z tej okazji zorganizowano specjalna mszę w toruńskiej hali. Miały być też "poprawiny", ale na nie ojciec dyrektor nie dotarł.

Tadeusz Rydzyk dzień po uroczystościach w Toruniu, miał zaplanowaną mszę w Bydgoszczy, która była objęta w harmonogramie obchodów rocznicy istnienia Radia Maryja. Niestety, z zaskakujących powodów, ojciec dyrektor nie dotarł do bydgoskiej katedry.

Tadeusz Rydzyk nie dotarł na swoje własne "poprawiny"

W świątyni w Bydgoszczy, pojawiło się sporo osób związanych z Radiem Maryja. Oprócz biskupa Jana Tyrawy, byli również politycy PiS, w tym lider bydgoskiego okręgu, Tomasz Latos. Natomiast Tadeusz Rydzyk telefonicznie musiał poinformować zgromadzonych, że na uroczystościach się nie pojawi. Okazało się, że napotkał po drodze poważne problemy.

- Przepraszam, że nie ma mnie, ale powiem, że byłem w Bydgoszczy. Co najgorsze, kochani, to oznakowania nawet nie ma porządnego. Nie wiem, czy Bydgoszczy nie stać na oznakowanie, żeby pokazać drogę do katedry? W ogóle tyle razy byłem w Bydgoszczy i jakoś teraz są jakieś trudności [...] Co się to porobiło? Boże mój. U nas w Toruniu to wszystko widać. Nawet żeśmy się policji pytali dzisiaj, tłumaczyli nam. Niestety, już było trudno, jak msza święta zaczyna się i ileś już trwa, żeby wchodzić. To przecież wstyd - mówił zawiedziony i oburzony zarazem Tadeusz Rydzyk.

Kościół oburzony rozwiązaniami logistycznymi w mieście. Utrudniono transport do katedry

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według portalu Onet, powodem problemów z dojazdem Tadeusza Rydzyka jest decyzja bydgoskiego samorządu. Od 8 września część starego rynku została wyłączona z ruchu samochodowego. Powodem decyzji miało być zwiększenie atrakcyjności turystycznej starówki, oraz zwiększenie bezpieczeństwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, kim naprawdę jest żona Krzysztofa Jackowskiego. Lepiej usiądźcie
2. Przeprowadzono sekcję zwłok Janusza Dzięcioła. Najnowsze informacje prokuratury o strasznej śmierci zwycięzcy Big Brothera

Nie tak dawno temu, bydgoski biskup krytykował ten pomysł samorządu. Z racji, że katedra znajduje się właśnie na starym mieście, wierni i duchowni, aby dotrzeć do świątyni muszą parkować pojazdy daleko od świątyni, po czym są zmuszeni do kilkuminutowego spaceru. Według spekulacji, Kościół chce wywrzeć presję na samorządzie, aby odwołał swoją decyzję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Krzysztof Ibisz w żałobie. Życiowa tragedia sprzed roku nie daje o sobie zapomnieć
  4. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  5. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News