Na pikniku Radia Maryja Tadeusz Rydzyk dał wiernym kilka wskazówek przed wyborami. "Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać"

Na pikniku Radia Maryja Tadeusz Rydzyk dał wiernym kilka wskazówek przed wyborami. "Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać" Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk na pikniku Radia Maryja nie stronił od kwestii politycznych i ideologicznych. Mówił o pieniądzach otrzymywanych od rządu i o tym, jak powinno się głosować na wyborach.

Tadeusz Rydzyk od dawna jest posądzany o związki z partią rządzącą. Prawo i Sprawiedliwość przekazywało niemałe dotacje na organizacje należące do ojca redemptorysty. Kapłan zdecydował się odnieść do tych pogłosek i przy okazji poinstruować wiernych o tym, jak powinni głosować w nadchodzących wyborach.

Tadeusz Rydzyk grzmiał o polityce i ideologii z mównicy

- My musimy zadbać o Polskę, o przyszłość Polski. O wiarę. Chcą wiarę wyprzeć, ten proces idzie, my w Radiu Maryja o tym mówimy. Macie uczelnie, w tych uczelniach uczy tylu marksistów, że przechodzi pojęcie. Myślicie, że co, ten marksizm z ludzi wyparował? Nie, on się przepoczwarzył, on mówi inaczej, ale sączy. I co będzie z Polską? - grzmiał z mównicy Tadeusz Rydzyk.

Z racji październikowych wyborów parlamentarnych, temat ideologii czy polityki staje się coraz powszechniejszy. To właśnie przy urnach będą się ważyły losy kraju - w tym i ojca Rydzyka, który otrzymuje na swoją działalność gigantyczne dotacje. Istnieje przekonanie, że słuchacze Radia Maryja są wyborcami PiS i o tej kwestii również mówił redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk mówi do słuchaczy Radia Maryja jak głosować

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na PiS też patrzeć tak... patrzeć, kto jest kto. A nie: PiS, PiS. Nie PiSzcz! [...] Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać, ale stamtąd porządnych ludzi, którzy wystąpią w obronie Kościoła, katolików, wartości naszych - mówił ojciec Rydzyk.

Wydawałoby się, że ojciec redemptorysta stara się uczulać obywateli na działania polityków, aby ci podejmowali odpowiednie decyzje przy urnach. Później jednak otwarcie zaatakował opozycję.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- Oczywiście, będą propagandę siać nie wiadomo jaką, że „PiS daje Rydzykowi”. Budujemy tu muzeum, widać? To co, dla mnie to jest? Ojciec Jan czy ja i inni mamy tylko kłopot, jeszcze więcej na głowie. Ale dziękujemy Bogu za to, dziękujemy, że udało się. Za Platformy by tego nie było - mówił ojciec dyrektor, uderzając tym w Platformę Obywatelską.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Jarosław Kaczyński przypadkiem publicznie poniżył Martę Kaczyńską? Chodzi o jej mężów
  4. Tata Paulinki po raz trzeci musi stoczyć walkę z nowotworem. Nowy guz waży aż 20 kilo, dziewczynka błaga o pomoc
  5. Po porodzie położna odwiedziła mamę. Gdy zobaczyła, co kobieta robi z rączką noworodka, musiała działać szybko

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu