Tadeusz Rydzyk Polacy załamani
East News
Joanna Szwalikowska - 9 Sierpnia 2020

Niewiarygodne, Tadeusz Rydzyk w euforii. Polacy nie mogą się pogodzić z sytuacją

Tadeusz Rydzyk otworzył swój park. Podczas wczorajszej uroczystości nie krył swojej wdzięczności dla rządu PiS. Szczególne podziękowanie zostało przekazane Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wyszło również na jaw, jak duże kwoty podatników zostały przeznaczone na tę inwestycję.

Tadeusz Rydzyk wczorajszego wieczora otworzył Park Pamięci Narodowej, zwany też "Parkiem Rydzyka". Jego dodatkową nazwą jest "Zachowali się jak trzeba", nazwa wynika z upamiętnienia w tym miejscu Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II Wojny Światowej. Ich nazwiska zostały wyryte na tablicach, które wczoraj po raz pierwszy zostały oficjalnie podświetlone.

Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk szczęśliwy, a Polacy załamani. Jaka kwota z pieniędzy podatników została przeznaczona na "Park Rydzyka"?

Wiele osób zarzuca duchownemu to, że buduje w Toruniu swój "drugi Licheń". Skąd takie wnioski? Park Pamięci Narodowej, który został otwarty wczoraj znajduje się obok innych inwestycji redemptorystów, jak ich uczelnia, kościół oraz budowane obecnie geotermia i muzeum chrześcijaństwa.

Podczas uroczystości ojciec Tadeusz Rydzyk nie ukrywał swojej wdzięczności dla partii PiS, a w szczególności dla Jarosława Kaczyńskiego. Podczas mszy zostały wręczone specjalne orły, które symbolizowały Bitwę Warszawską z 1920 r. Otrzymali je między innymi: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński czy Jacek Sasin.

- Dziękujemy za tę zmianę, która następuje. Za tę dobrą zmianę - przekazał ojciec Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PieniądzeNajbardziej poszukiwane monety PRL-u. Każda warta jest fortunę, warto przejrzeć stare pamiątkiCzytaj dalej

Ufundowaniem inwestycji początkowo mieli się zająć słuchacza Radia Maryja oraz widzowie Telewizji Trwam, a następnie fundacja toruńskiego redemptorysty, Lux Veritatis, która usiłowała zdobyć dofinansowanie ze środków publicznych. Ostatecznie jednak "Park Rydzyka" został sfinansowany z pieniędzy podatników.

Dzisiaj grzeje:

1. Nadszedł komunikat z Kancelarii Premiera. Bezwzględnie dotyczy wszystkich Polaków
2. Spektakularna wpadka w TVP na żywo. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Jak podaje Onet, dziennikarze dotarli do informacji o tym, że dotacja odbyła się po cichu. W lipcu zeszłego roku odkryto, że 10 miesięcy wcześniej Mateusz Morawiecki przyznał 5 milionów złotych rezerwy budżetowej na wspomniany park. Niedługo później jeden z czytelników przypadkowo dotarł do informacji o tym, że później premier dołożył do puli kolejne 3 miliony złotych. Zarządzenia szefa rządu nie pojawiły się jednak na stronie Monitora Polskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koszmar na plaży. Ludzie oszaleli, leżaki i parasole latały w powietrzu, interweniowała policja
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Ujawniono zarobki uczestników Tańca z Gwiazdami. Niektórzy wyciągają więcej niż prezydent Polski, inni niewiele ponad średnią krajową

Noworodek cichy dźwięk nie żyjeKilkanaście godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Noworodek nie miał żadnych szansCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News