Dziennikarze ujawnili, ile pieniędzy z budżetu państwa NAPRAWDĘ trafia do Rydzyka. Lepiej usiądźcie, bo ta kwota was powali

Dziennikarze ujawnili, ile pieniędzy z budżetu państwa NAPRAWDĘ trafia do Rydzyka. Lepiej usiądźcie, bo ta kwota was powali Źródło: Screen/Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk to charyzmatyczny mówca, ale również świetny biznesmen. Jak się okazuje toruński duchowny dostaje naprawdę imponujące pieniądze z budżetu państwa. Dziennikarze ujawnili wreszcie, o jakiej kwocie mówimy w tym przypadku.

Tadeusz Rydzyk, przez część społeczeństwa jest ubóstwiany, inni uważają go za najgorsze oblicze polskiego Kościoła Katolickiego. Jednego nie można odmówić redemptoryście z Torunia. Posiada zmysł do interesów i potrafi pozyskać odpowiednie fundusze na swoje kolejne przedsięwzięcia. Dziennikarze ujawnili ile pieniędzy z budżetu państwa ląduje u duchownego. 

Tadeusz Rydzyk nie może narzekać na brak pieniędzy

Tadeusz Rydzyk jest postacią kontrowersyjną, ale z pewnością posiada swoich oddanych wielbicieli, którzy wspierają każdy krok duchownego. Ojciec dyrektor przez długie lata swojej posługi zdołał zbudować wokół siebie pokaźne medialne imperium, a teraz idzie jeszcze dalej. 

Dziennikarze Onetu ujawnili ile pieniędzy z budżetu państwa idzie na kolejne przedsięwzięcia Tadeusza Rydzyka. Ta zawrotna kwota zwali was z nóg. Duchowny z pewnością nie może narzekać na brak funduszy. Każdy jego pomysł jest finansowany z pieniędzy podatników. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bajońskie sumy dla Rydzyka 

Tadeusz Rydzyk jest na dobrej drodze do zbudowania sobie imperium. Ma już wiernych wyznawców, posiada podporządkowane sobie media w postaci Radia Maryja i Telewizji Trwam, teraz planuje coś jeszcze bardziej spektakularnego. Według pomysłu ojca dyrektora powstaje obecnie  w Toruniu  potężne miasteczko, na które ma się składać Park Pamięci Narodowej, który ma upamiętniać Polaków ratujących Żydów i Ukraińców ratujących Polaków w trakcie rzezi na Wołyniu, a także Muzeum „Pamięć i Tożsamość" z ekspozycją dotyczącą historii chrześcijaństwa w Polsce. Tzw. "Miasteczko Ryzyka" w założeniu  otrzyma również niedługo własną ciepłownię, która będzie zaopatrywać w ciepło część mieszkańców Torunia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

Dziennikarzom udało się wyliczyć ile pieniędzy z budżetu państwa zasila wszystkie pomysły ojca dyrektora. Kwota, którą Rydzyk bierze z naszych podatków, to 161 milionów złotych. Są to trudne do wyobrażenia pieniądze. Wiele osób dziwi się jak ta zawrotna suma ma się do idei skromnego Kościoła, który nie gromadzi dóbr i dzieli się swoim majątkiem. Tadeusz Rydzyk nie podziela chyba zdania papieża Franciszka w tej kwestii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: msn

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News