Rydzyk błagał wiernych o pieniądze, a teraz ujawniono jego sprawozdanie finansowe. Pospadacie z krzeseł

Rydzyk błagał wiernych o pieniądze, a teraz ujawniono jego sprawozdanie finansowe. Pospadacie z krzeseł Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk wywołał niedawno burzę, prosząc swoich wiernych o pieniądze na samochód kosztujący grube miliony. Pu publikacji sprawozdania finansowego, okazało się, że wcale problemu z pieniędzmi nie miał. Kwoty liczone są w milionach.

Tadeusz Rydzyk niedawno poinformował, że wziął kredyt na nowy samochód, który kosztował go aż 5 milionów złotych. Redemptorysta chciał, aby sfinansowali go darczyńcy Radia Maryja. Okazało się, że jego fundacja zarabia niemałe pieniądze, świadczą o tym ostatnie sprawozdania finansowe.

Tadeusz Rydzyk i jego sprawozdanie finansowe

Ojciec dyrektor jest właścicielem fundacji Lux Veritatis, która właśnie opublikowała swoje sprawozdania finansowe za ubiegły rok. Okazało się, że fundacja zaliczyła przychód wysokości ponad 48 milionów złotych. Z czego 34 miliony pochodziły z darowizn, a 13,8 milionów z działalności gospodarczej (produkcji, emisji i sprzedaży książek, płyt, filmów itd.).

Biorąc jednak pod uwagę koszty utrzymania fundacji, produkcji sprzedawanych dóbr i utrzymania pracowników, to Lux Veritatis uzyskała "na czysto" przychód rzędu 3 329 311,79 zł. To ponad dwukrotność tego, co zarobiła fundacja w 2017 roku - wtedy zysk odniósł 1,5 miliona złotych. Pieniądze, zgodnie ze statutem fundacji, mają zostać przeznaczone na jej dalszą działalność.

Na co Tadeusz Rydzyk wyda miliony z fundacji?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z racji, iż Tadeusz Rydzyka blokuje statut, to w teorii redemptorysta nie może wyłożyć tych trzech milionów na spłatę części kredytu za nowe auto. Jak informuje strona fundacji, pieniądze są pożytkowane na rzeczy takie jak: działalność naukowa, badanie postaw Polaków wobec żydów w trakcie II wojny światowej, kulturoznawstwo, a także upowszechnianie działalności religijnej.

Ponadto, fundacja nadaje TV Trwam, ma udziały w toruńskich geotermiach, oraz finansuje budowę muzeum poświęconego Janowi Pawłowi II "Pamięć i Tożsamość". Wartość pasyw i aktyw fundacji wycenia się na ponad 200 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Apogeum patologii w show TVN. Kosmiczna awantura, bójka i bluzgi, widzom aż odebrało mowę
  4. Nagle w łożu małżeństwa z 50-letnim stażem zaczęły dziać się niestworzone rzeczy. Nigdy czegoś śmieszniejszego nie czytałeś
  5. Jak Szelągowskiej udało się przejść tak spektakularną metamorfozę? Nie do poznania, jak dwie różne kobiety
  6. Córka Kaczyńskiej przekazała wiadomość o nagłej, tragicznej śmierci. Wpis nastolatki rozrywa serce, współczujemy

Źródło: Gazeta

Następny artykuł