Wielu Polaków jest wściekłych. Dowiedzieliśmy się, jakie żądania postawiły media Rydzyka polskiemu rządowi

Wielu Polaków jest wściekłych. Dowiedzieliśmy się, jakie żądania postawiły media Rydzyka polskiemu rządowi Źródło: YouTube Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk prowadzi swoje własne radio, w którym padło już wiele mocnych i kontrowersyjnych słów. Redemptorysta nie przejmuje się jednak zbytnio krytyką i dalej uważa, że jego działania są zupełnie uzasadnione. Po raz kolejny naraził się wielu Polakom, którzy usłyszeli jakie żądania tym razem postawił rządowi.

Tadeusz Rydzyk nie pierwszy raz prosi o wsparcie oraz o przekazanie pieniędzy. Słynne stało się to kiedy opowiadał o tym jak podarowane mu zostały luksusowe auta, jednak mało kto przypuszczał, że w obliczu walki z epidemią również zażąda wsparcia finansowego.

Tadeusz Rydzyk zbulwersował wielu Polaków

Tadeusz Rydzyk wyemitował niedawno materiał w Radiu Maryja, a ten został przetranskrybowany i opublikowany na stronie internetowej radia w artykule pod tytułem "Pośpiesz na ratunek katolickim mediom". Można przeczytać tam wiele ciekawych słów, jednak Polacy szczególnie zbulwersowani są ręką, po raz kolejny, wystawioną tylko po to aby otrzymać pieniądze, gdyż według słów słynnego redemptorysty epidemia koronawirusa nie oszczędza nie tylko gospodarki, ale także mediów, szczególnie katolickich. Zwrócono się z apelem do polskiego rządu. Wcześniej wielokrotnie proszono o pomoc słuchaczy, tym razem sięgnięto wyżej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Apel skierowano do rządzących

- Wydawcy kierują do rządu postulaty wsparcia dla sektora prasowego. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek ZUS przez kilka miesięcy. Eksperci zwracają uwagę na misyjny charakter wielu katolickich mediów, które nie są wpierane przez potężne koncerny zagraniczne - można przeczytać bądź usłyszeć w materiale radia należącego do Tadeusza Rydzyka. Cytuje się również medioznawcę, panią prof. Hannę Karp, która wskazuje, ze zachodnie kraje, między innymi Niemcy, zdecydowały się na wsparcie mediów.

- Czy rząd przyjrzy się sytuacji mediów katolickich i uwzględni pomoc w tym sektorze? Warto przypomnieć, że media te docierają do kilku milionów Polaków i są dla nich potrzebnym, krzepiącym, ale i informującym głosem - takie słowa pojawiają się na samym końcu.

Dzisiaj grzeje: 1. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja

2. Co tak naprawdę oznaczają numery na jajkach? Prawda może być wstrząsem dla wielu

Pieniądze potrzebne do prowadzenia skromnego życia

Zaledwie kilka dni temu Tadeusz Rydzyk w jednej z audycji prosił o pomoc wiernych słuchaczy. Jego zdaniem nie należy teraz odkładać decyzji o wsparciu tak ważnych mediów jakim są Radio Maryja czy Telewizja Trwam. Duchowny zaznaczył, że nawet wcześniej otrzymywane wsparcie wymuszało bardzo skromne i oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Tadeusz Rydzyk naraził się tymi słowami wielu Polakom, którzy mają mu za złe brak skromności i zrozumienia problemów, przed którymi stanął cały świat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dlaczego niektóre osoby z objawami koronawirusa nie przechodzą testów? Wirusolog tłumaczy
  2. Nie żyje legenda polskiej piłki nożnej. Lekarze przekazali smutne informacje o śmierci polskiego piłkarza
  3. Rząd planuje wprowadzić wielkie zmiany tydzień po Wielkanocy. Chodzi o handel
  4. Tragiczne informacje, nie żyje pięć osób z jednej rodziny. Świętowali urodziny, po kilku dniach zaczęli po kolei umierać
  5. Uparty husky nie chciał iść na spacer. Jego reakcja podbiła serca internautów, jak małe dziecko
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News