Prawda o Rydzyku jest całkiem inna niż wszyscy sądzili? Przez lata ignorowano jeden wstydliwy fakt

Prawda o Rydzyku jest całkiem inna niż wszyscy sądzili? Przez lata ignorowano jeden wstydliwy fakt Źródło: YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk ma sporo sekretów i tajemnic, których pilnie strzeże. Wstydliwa prawda o jego młodości niedawno wyszła na jaw. Wierni mogą być bardzo zaskoczeni doniesieniami.

Tadeusz Rydzyk jest  jednym z najbardziej znanych duchownych w kraju, jednak życiorys słynnego księdza nie jest krystaliczny. Mężczyzna skrywa przed opinią publiczną wiele tajemnic i wstydliwych faktów. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzała prawda o wykształceniu duszpasterza. Okazuje się, że nie był zbyt zdolnym uczniem.

Tadeusz Rydzyk nie należał do wybitnie uzdolnionych uczniów

Bardzo kontrowersyjna posługa redemptorysty z Torunia sprawiła, że stał się osobą publiczną w Polsce i nawiązał wyjątkowo bliskie kontakty z najważniejszymi politykami w kraju. Duchowny ma tylu wiernych zwolenników, co zagorzałych przeciwników. Rydzyk skrywa wiele tajemnic instytucji, których jest przedstawicielem. Pilnie strzeże także swoich prywatnych sekretów. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że w młodości, nie należał on jednak do ulubieńców nauczycieli.

Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk był raczej kiepskim uczniem. Z powodu słabych ocen odmówiono mu przyjęcia do liceum. Nie chcieli go również w niższym seminarium w Katowicach. Mężczyzna trafił w końcu do szkoły zawodowej, gdzie uczył się m.in. obróbki metalu. Dopiero dzięki interwencji redemptorystów, młodzieniec został uczniem niższego seminarium w Braniewie. Wyciągnęli go z zawodówki i dali szansę na wstąpienie do stanu duchownego. Tam musiał solidnie podciągnąć się w nauce, żeby w ogóle zdać maturę.

Tadeusz Rydzyk był bardzo kiepskim uczniem. Nie przyjęto go do seminarium

DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ 

Jego brak zdolności niezwykle martwił księży, którzy uczyli Rydzyka w seminarium. W książce Marcina Wójcika pt.„W rodzinie ojca mego" możemy przeczytać wspomnienie księdza Jerzego Galińskiego, który uczył Tadeusza Rydzyka matematyki. Nie widział on w młodym chłopaku materiału na dobrego duchownego, nie tylko z powodu jego skromnych umiejętności w liczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć

2. Wyciekło nagranie. Film z bijatyki "Pięknych i Młodych" poraża, wiadomo już kto zaczął
 

- Dawałem mu korepetycje z matematyki. Po kilku lekcjach powiedziałem prefektowi, że Rydzyk nie nadaje się na księdza. Nie chodziło mi tylko o to, że w ząb nie umiał liczyć, ale o to, że był niedojrzały, taki dzidziuś, ciepłe kluchy, podlizywał się komu popadnie. Prefekt powiedział, że może i Rydzyk nie jest mądry, ale przynajmniej pobożny, i że księdzu nie jest potrzebna matematyka (...) - powiedział ks. Jerzy Galiński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  2. Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)
  3. Lider Boys bezsilny, wybuchł płaczem. Usłyszał przytłaczającą wiadomość, dramat gwiazdy disco polo
  4. Serialowy Paździoch nie wygląda dobrze. Zmaga się z chorobą, jest coraz gorzej
  5. Jaruś z Chłopaków do wzięcia się załamał. Ostry film dla dorosłych z jego udziałem trafił do sieci

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News