Rydzyk mocno poirytowany. Zaczął mówić o "mięczakach"

Rydzyk mocno poirytowany. Zaczął mówić o "mięczakach" Źródło: YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk nie po raz pierwszy zabiera głos w sprawie tego, co aktualnie dzieje się w polskim Kościele, ale tym razem jego ostre słowa zaskoczyły nawet najbardziej zagorzałych sympatyków. Słynny redemptorysta zabrał głos w sprawie skandalu dotyczącego abp Głódzia oraz pewnej kontrowersyjnej decyzji władz Bydgoszczy.

Tadeusz Rydzyk czuje się bardzo pewnie w swoim imperium. Toruński redemptorysta ma własne muzeum, uczelnię oraz oczywiście radio i telewizję. Tym razem na antenie Radia Maryja zabrał głos m.in. w sprawie tego, co wydarzyło się po opublikowaniu przez "Czarno na białym" materiału dotyczącego mobbingu, który ponoć miał miejsce wśród podwładnych arcybiskupa Głódzia.

Zdaniem Rydzyka księża, którzy ujawnili kulisy pracy z arcybiskupem są "mięczakami"

- Tu jest wyciąganie… Jeżeli byliby tacy księża, to nieroztropni, takie mięczaki, wychowane w domu na takich rozpieszczonych. A co, biskup nie ma prawa mu rozkazu wydać? […] A nawet jeżeli, dlaczego ma wychodzić wszędzie i skarżyć do mediów, do pogan? To jest nienormalne. To jest wbrew zasadom - powiedział Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego zdaniem upublicznianie "wewnętrznych" spraw Kościoła nie sprzyja jego rozwojowi. Nie wiadomo, czemu miałoby służyć ich ignorowanie, ale redemptorysta jest przekonany, że księża, przyznając się, jakoby doznali bardzo złego traktowania ze strony przełożonego, popełnili duży błąd. To nie pierwszy raz, kiedy Tadeusz Rydzyk opowiada się w kontrowersyjnych kwestiach po stronie hierarchów. Długo bronił też abp Jędraszewskiego, znanego z wypowiedzi o społeczności LGBT, którą nazwał "tęczową zarazą".

Miasto Bydgoszcz dyskryminuje katolików?

Kolejnym tematem, który zaprząta głowę redemptorysty, jest decyzja prezydenta Bydgoszczy, który uniemożliwił samochodom dojazd do Starego Rynku. Ograniczenia w ruchu utrudniają również księżom wjazd na teren katedry i kurii biskupiej. Niezadowolenie z tego faktu wyraził również biskup Jan Turawa. Ojciec Rydzyk dopatruje się w decyzji władz oznak powrotu komunizmu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zostawił po sobie miliardy. Fani są zdruzgotani
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

- Prezydent zarządził. Czyż to nie jest neokomunizm? No i katolicy w Bydgoszczy, weźcie się do tego, zadziałajcie, podpisy zbierajcie i do prezydenta, do wojewody, do posłów - powiedział Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta nawołuje słuchaczy Radia Maryja do podjęcia akcji przeciwko zmianom w ruchu drogowym, które mogą utrudniać życie zarówno duchownym pracującym w kurii biskupiej, jak i wiernym udającym się na mszę do katedry.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Rodzice przez 2 tygodnie nie przewijali niemowlaka. Finał jest najbardziej tragiczny z możliwych
  4. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie
  5. Kobieta tak się ubrała na plażę, że dostała mandat. Wszyscy wokół byli oburzeni, zdjęcia w sieci

źródło: radio zet

Następny artykuł