Impreza Rydzyka zepsuta, duchowny zaapelował. "Kto wytrzyma?"

Impreza Rydzyka zepsuta, duchowny zaapelował. "Kto wytrzyma?" Źródło: Screen/ YouTube/ Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk apelował do zebranych, by nie zważali na trudności i pozostali na festynie. W Toruniu miało miejsce XI Dziękczynienie w Rodzinie. Tym razem nie obyło się bez trudności.

Tadeusz Rydzyk co roku organizuje w Toruniu imprezę o nazwie Dziękczynienie w Rodzinie. Jest ono jednocześnie ogólnopolskim zjazdem słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Tysiące słuchaczy zjechało się do Torunia już po raz jedenasty. Tym razem jednak organizatorów i uczestników czekała niemiła niespodzianka.

Tadeusz Rydzyk apeluje. "Nie załamujemy się!"

Na imprezie zorganizowanej przez Radio Maryja pojawili się nie tylko słuchacze z całej Polski, lecz także przedstawiciele parlamentu. Festyn odbył się pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka, szefa MON. Niestety, nawet najdoskonalsza, najbardziej skrupulatna organizacja i najbardziej prestiżowe patronaty nie poradzą sobie z czynnikiem nieprzewidywalnym i niezależnym od ludzkich wpływów. 

Zabawę na festynie Radia Maryja popsuła trochę pogoda. Nad Toruniem mocno się rozpadało, ulewa przeszkodziła m.in. w artystycznej części imprezy. Tadeusz Rydzyk dziękował ze sceny zespołowi tanecznemu Mazowsza, że wytrwali i mimo trudnych warunków zaprezentowali zebranym swoje umiejętności. A do uczestników apelował, by nie zważali na pogodę i zostali pod sceną.

- Nawet nasi meteorolodzy pomylili się. można się załamać, ale nie załamujemy się. Apostoł jest gotowy zawsze na wszystko. Jesteśmy misjonarzami - mówił redemptorysta i motywująco pytał zebranych, kto wytrzyma.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk zapewnił też półżartem, że organizatorzy robili wszystko, by zapewnić dobre warunki pogodowe.

- Matko Boża, przecież miałaś dać pogodę - mówił duchowny. Potem dodał:

- Pewnie miała jakiś plan. Może trzeba więcej pokuty za Polskę? 

Głos prezydenta. Odczytano list Andrzeja Dudy

Uczestnicy XI Dziękczynienia w Rodzinie usłyszeli nie tylko słowa Tadeusza Rydzyka. Swój list specjalnie na tę uroczystość wystosował prezydent Andrzej Duda.

- Dobrze, że naszą wdzięczność okazujemy w rodzinie, w niej bowiem ma swoje źródło to wszystko, co najważniejsze dla przyszłości Polski. Dziękuję całej społeczności skupionej wokół Radia Maryja i Telewizji Trwam za to, że w takim właśnie rodzinnym duchu jednoczy naszych rodaków wokół wartości - napisał Duda. Jego słowa odczytał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Adam Kwiatkowski.

Festyn Rydzyka i słowa prezydenta o rodzinie łączą się tematycznie z konwencją Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie. Podczas zorganizowanego z rozmachem eventu Jarosław Kaczyński opowiadał, jak ważna jest rodzina.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Była miłością Piotra Woźniaka-Staraka. Teraz oddała serce innemu mężczyźnie. Zgodziła się na ślub

- Jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci. W stałym związku. To jest rodzina - głosił ze sceny Jarosław Kaczyński. Jego wystąpienie z pewnością mogłoby zostać odczytane ze sceny w Toruniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Odkryła, że jej chłopak ją zdradza. Zemściła się na nim na swojej imprezie urodzinowej w mistrzowski sposób
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu