Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice. Kpi ze zmarłych i branży pogrzebowej

Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice. Kpi ze zmarłych i branży pogrzebowej Źródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News

Tadeusz Rydzyk należy do jednych z najbardziej kontrowersyjnych osób w kraju, a jego wypowiedzi oraz działania zwykle wywoływały burze w mediach. Tym razem na antenie Telewizji Trwam wypowiedział się o zmarłych oraz żartował z branży pogrzebowej. Internauci odczuli głęboki niesmak - to nie są powody do drwin.

Tadeusz Rydzyk zszokował wszystkich. Jego anegdota zamiast rozśmieszyć, oburzyła wielu i wywołała zażenowanie wśród pracowników branży pogrzebowej. Niesmaczne wypowiedzi odbiły się w mediach szerokim echem.

Redemptorysta dziwi się, że umiera mniej ludzi

Tadeusz Rydzyk na antenie Telewizji Trwam poruszył m.in. temat nadal panującej pandemii. Rozmowa szybko zeszła na zagadnienia związane z osobami, które poniosły śmierć w wyniku powikłań COVID-19. Redemptorysta zastanawiał się, dlaczego w tym roku umiera o wiele mniej osób w porównaniu do roku poprzedniego.

- A propos stanu sanitarnego, tak się wszyscy boją śmierci i tak dalej, że tyle ludzi umiera. Dziennie umiera więcej w Polsce, bo ok. 300 osób, na raka. Ile ludzi umiera dziennie na zawał serca czy na inne? A w ogóle, przeciekawa sprawa i warto się zastanowić. Dlaczego dużo mniej umiera ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć - mówił Tadeusz Rydzyk z przekornym uśmiechem na ustach.

Tadeusz Rydzyk przytoczył też pewną anegdotę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Można było mocno się zdziwić, słysząc powyższe słowa, jednak to nie koniec popisów redemptorysty. Tadeusz Rydzyk kontynuował i w pewnym momencie opowiedział anegdotę, którą usłyszał od swojego znajomego. Dotyczyła branży pogrzebowej.

- [...] kolega prowadzi zakład pogrzebowy i mówi: "No chyba będę musiał zamknąć, bo tak mało ludzi umiera". A może dlatego, że bardziej zachowujemy przepisy jakieś higieniczne? Myjemy ręce często, odkażamy. Może i to też, nie wiem - wypowiadał się na antenie Tadeusz Rydzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Trwa obława polskiej policji. Nieoficjalne doniesienia o ofierze budzą grozę

2.Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje 24-letni aktor

Dziennikarze Interii postanowili sprawdzić, ile w tym wszystkim prawdy. Adam Ragiel, założyciel Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego, stwierdził, że w statystykach nie widać zbyt dużego spadku pogrzebów, nie odnotowano też ich wzrostu. Adam Ragiel przewiduje, że fala zgonów może dopiero się zacząć, ponieważ nieleczone schorzenia mogą mocno odbić się na zdrowiu. Przez koronawirusa wielu Polaków rezygnowało z wizyt u lekarzy, niektórzy mogą niedługo przekonać się o bolesnych konsekwencjach takich decyzji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  2. Nie żyje popularny mistrz świata. Stracił życie w ekstremalnych okolicznościach, dramatyczne szczegóły
  3. Już nie ma odwrotu. Właśnie podjęto nieodwracalną decyzję dla emerytów, wszystko jest już jasne
  4. Historyczny zwrot w sprawie śmierci księżnej Diany już nadszedł? Niewyobrażalne doniesienia, prawda zostanie ujawniona?
  5. Pokazał paragon za obiad dla 6-osobowej rodziny. Wszyscy pospadali z krzeseł, kwota odbiera mowę
  6. TVP nagle wydało kluczowe oświadczenie. Chodzi o Andrzeja Dudę, w końcu cała Polska poznała prawdę

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News