Ponad 100 tys. Polaków przeciwko Rydzykowi. "Traktuje religię jak biznes"

Ponad 100 tys. Polaków przeciwko Rydzykowi. "Traktuje religię jak biznes"

Tadeusz Rydzyk może mieć w przyszłości bardzo poważne problemy. Do papieża Franciszka kuria kanadyjska ma zanieść petycję, którą podpisało już 100 tys. Polaków. Jej treść obnaża postać najpopularniejszego w Polsce redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk będzie miał poważne kłopoty. Petycja podpisana przez 100 tys. obywateli trafi do papieża Franciszka. W petycji autorzy skarżą się Głowie Kościoła Katolickiego, tłumacząc Franciszkowi w jaki sposób zarządza on swoimi przedsiębiorstwami. Ich zdaniem robi to niemoralnie i nieetycznie.

Tadeusz Rydzyk znienawidzony przez polskie społeczeństwo? Podpisali przeciwko niemu petycję

Adam N. i Witek M. to autorzy petycji przeciwko działalności o. Rydzyka. Dokument został przez nich podany do publicznej wiadomości, a następnie został podpisany przez 100 tys. obywateli w bardzo krótkim czasie. Teraz dokument może trafić w ręce papieża Franciszka, któremu ma go przekazać kuria kanadyjska. Dlaczego zagraniczna kuria, a nie Polska? Ponieważ zdaniem autorów Polska kuria wielokrotnie zawiodła w tej kwestii. Nie liczą oni na to, że hierarchowie kościelni pomogliby przekazać petycję do Franciszka.

Kontrowersyjna treść petycji

Treść petycji z pewnością należy do bardzo ostrych, a autorzy nie oszczędzali w słowach mówiąc o grzechach o. Rydzyka. Nazwali je, a następnie opisali, co najwyraźniej spodobało się Polakom, którzy zgadzają się z Adamem i Witkiem (autorami, którzy chcą pozostać anonimowi).

Jak dowiadujemy się z treści petycji zdaniem autorów o. Rydzyk traktuje wiarę jako swego rodzaju "maszynkę do pieniędzy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - (...) Używa katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy - twierdzą autorzy.

Ponadto redemptorysta działa niezgodnie z przykazaniami swojej wiary. Biblia nakazuje, aby budować pokój, bowiem „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój...” (Mt 5, 9). Tymczasem o. Rydzyk dzieli ludzi, co jest bardzo niesprawiedliwe i powoduje konflikty.

 - Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych - stwierdzają Adam i Witek.

Czy papież Franciszek czytając petycję postawi sobie za priorytet naprawienie szkód spowodowanych przez o. Rydzyka, a także wyciągnie z jego działalności sprawiedliwe konsekwencje? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News