"Człowiek Rydzyka" zostanie prezydentem? Ojciec dyrektor już zaciera ręce

"Człowiek Rydzyka" zostanie prezydentem? Ojciec dyrektor już zaciera ręce Źródło: YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk poprze "własnego" kandydata na prezydenta? Kojarzony z redemptorystą prof. Mirosław Piotrowski zapowiedział w rozmowie z Onetem planowany start w nadchodzących wyborach. Posiadanie bliskiego poplecznika na tak wysokim stanowisku bez wątpienia byłoby zakonnikowi na rękę.

Tadeusz Rydzyk znany jest krajowej opinii publicznej przede wszystkim ze swej biznesowej obrotności i niekwestionowanej żyłki do interesów. Trudno ukryć, że jedną z dróg do rozwoju własnych inwestycji było dla zakonnika pozostawanie blisko rządzących krajem polityków. Jak się jednak okazało, i to prawdopodobnie nie wystarczyło redemptoryście.

Tadeusz Rydzyk wesprze kandydata ze swego środowiska?

W rozmowie z Onetem swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich potwierdził bliski znajomy Rydzyka i prezes powiązanej z nim partii Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi, prof. Mirosław Piotrowski. Jak dodał, rozpoczął już oficjalną zbiórkę podpisów i jest przekonany, że uda mu się zdążyć z jej skutecznym zakończeniem w stosownym terminie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Działania Piotrowskiego okazują się o tyle zaskakujące, że zdążył już w bezpośredni sposób przyznać, komu planuje odebrać znaczną część elektoratu. Chodzi o kandydata PiS i urzędującego obecnie prezydenta Andrzeja Dudę, który dotąd wydawał się bliski środowiskom zgromadzonym wokół Tadeusza Rydzyka.

- Wiele osób i środowisk katolickich oraz patriotycznych jest zawiedzionych obecną prezydenturą. Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie. (...) Uważam, że na prawicy jest miejsce dla kandydata i formacji chrześcijańsko-narodowej. Takie poparcie może być kluczowe w drugiej turze, do której zapewne dojdzie - powiedział Piotrowski w rozmowie z Onetem.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie
2. Informacyjny chaos, mnóstwo zabitych. Trwa pilna akcja pod centrum handlowym

Działacz polega na poparciu Rydzyka

Ostatecznie kandydat został więc zapytany o to, czy rzeczywiście będzie mógł liczyć na wsparcie Tadeusza Rydzyka w swojej kampanii. Z jego odpowiedzi wnioskować możemy, że Piotrowski nie zawiedzie się raczej na redemptoryście.

- Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną - skomentował sprawę działacz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Po porodzie jej brzuch zaczął rosnąć w kosmicznym tempie. Kiedy lekarze zrozumieli, co jest w środku, mogli się tylko przeżegnać
  4. Lepiej usiądźcie. Ujawniono, ile Kurski zarabia w TVP z publicznych pieniędzy
  5. Gotujesz rosół drobiowy? Najlepsi szefowie kuchni dodają jeden składnik, który gwarantuje niepowtarzalny smak

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News