Rydzyk obraził się na cały świat. Uważa, że jest niesłusznie atakowany przez media i społeczeństwo

Rydzyk obraził się na cały świat. Uważa, że jest niesłusznie atakowany przez media i społeczeństwo Źródło: YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk pogniewał się na wszystkich. Według duchownego cały świat uwziął się na niego, a media i społeczeństwo niesłusznie go atakują. Jest o tym tak bardzo przekonany, że mówi o tym publicznie.

Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu dla Radia Maryja. Duchowny podzielił się w nim swoim zdaniem na temat tego, co obecnie dzieje się w kraju. Działania, które ostatnio obserwuje, wzbudzają jego oburzenie, Rydzyk gniewa na to, że w Polsce jest ciche pozwolenie na mówienie o nim i o Kościele w negatywnych słowach.

Tadeusz Rydzyk obraził się na cały świat

Sprawa abp. Głodzia, reportaż "Tylko nie mówi nikomu" czy sytuacja z wyplutą hostią to tylko najbardziej nagłośnione sprawy, które ostatnio są przedmiotem zainteresowania mediów i społeczeństwa. Tadeusz Rydzyk twierdzi, że narracja tych wydarzeń jest niewłaściwa, nie zgadza się z pojawiającymi się negatywnymi komentarzami odnośnie księży i Kościoła w Polsce.

Dokument Sekielskiego podsumował krótko: "materiał sugeruje, że wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie, co jest nieprawdą". 

Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiada się na temat ostatnich wydarzeń związanych z Kościołem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo - powiedział w wywiadzie duchowny.

Przez cały wywiad Tadeusz Rydzyk wypowiadał się o zdarzeniach, które budzą wiele kontrowersji. Twierdzi, że wpływają one negatywnie na wizerunek zarówno księży, jak i instytucji Kościoła w kraju. Każde słowa hejtu traktuje jako niesłuszny atak, którego musi doświadczać jako jeden z duchownych w Polsce.

- To jest wykorzystywanie do rozszerzania nienawiści, mediów, mediów społecznościowych, internetu, mówienie na cały świat dlatego, bo oni są bogami ci pseudodziennikarze. Oni są bogami, bo wyjdzie gdzieś w jakimś TVN-ie, Polsacie, dawniej jeszcze w Superstacji, czy w gazetach - zakończył wypowiedź Tadeusz Rydzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

Mówiąc o hejcie na księży, Tadeusz Rydzyk nakręca spiralę nienawiści wobec dziennikarzy, którzy podają informacje o Kościele, wskazując przy tym palcem, które media zajmują się tym "niecnym procederem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wejdą do twojego domu i nałożą WYSOKĄ GRZYWNĘ. Skontrolowali już tysiące Polaków
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Widzisz, że ktoś polewa auto wrzątkiem z czajnika? Dzięki temu zaoszczędził mnóstwo pieniędzy
  4. Anna Lewandowska długo skrywała wiadomość o ciąży. Jej mąż zdradził najpilniej strzeżony sekret dot. drugiego dziecka
  5. Mąż porwał i torturował żonę i syna, zmuszał ich do najgorszych rzeczy. Szczegóły piekła, jakie im zgotował, będą śnić się policjantom po nocach

źródło: radiozet

Następny artykuł