Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał na wizji. Zażartował z branży pogrzebowej, przesadził?

Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał na wizji. Zażartował z branży pogrzebowej, przesadził? Źródło: ALEX MARCINOWSKI/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk w mocnych słowach na temat śmierci i koronawirusa. Specjaliści, słysząc jego wypowiedź, załamali ręce. Nie mieści się w głowie, jakie poglądy głosi znany redemptorysta i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Pozwolił sobie również na żarty z branży pogrzebowej. Niewiarygodne słowa.

Dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk jasno powiedział co mysli na temat śmierci oraz pandemii koronawirusa. Już nie po raz pierwszy jego opinie zostały uznane za społecznie szkodliwe, jednak ostatnia przemowa, po prostu nie mieści się w głowie. W dodatku duchowny żartował z branży pogrzebowej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w mocny słowach na temat śmierci

Mimo że słynny redemptorysta często gości w swoich mediach polityków PiS, jak widać, nie zawsze po drodze mu z ich decyzjami i poglądami. Duchowny nie szczędził rządowi krytyki w momencie wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa oraz ustaleniem limitów wiernych w kościołach.

- A propos stanu sanitarnego, tak się wszyscy boją śmierci i tak dalej, że tyle ludzi umiera. Dziennie umiera więcej w Polsce, bo ok. 300 osób, na raka. Ile ludzi umiera dziennie na zawał serca czy na inne (schorzenia - dop. red.) - głosił duchowny.

Chwilę później dodał, że w zeszłym roku o tej samej porze umierało więcej ludzi niż obecnie. Interia poprosiła o komentarz dr. hab. Krzysztofa Pyrcia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Trudno mi to nawet skomentować, niepoważna wypowiedź. To nadużywanie sytuacji, poświęcenia i pracy, którą dotąd wykonał personel medyczny podczas walki z koronawirusem (...) To też naśmiewanie się ze zmarłych w innych krajach. W Polsce mieliśmy bardzo mało zakażeń i cieszmy się z tego - mówił specjalista.

Ojciec Tadeusz Rydzyk pozwolił sobie również na śmiałe żarty o branży pogrzebowej. Stwierdził, że jego kolega, który prowadzi zakład pogrzebowy stwierdził, iż będzie musiał zamknąć interes "bo zbyt mało ludzi umiera". Dane duchownego niewiele mają jednak wspólnego z rzeczywistością. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nieoficjalne doniesienia TVP z Warszawy zwalają z nóg. Mieszkańcy drżą z obaw, ujawnili niepokojące kulisy

2. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami

Jeśli mowa o statystykach pogrzebowych, nie zmieniły się one szczególnie, nie ma ani dużego wzrostu, ani wielkiego spadku. Wiele osób jednak z powodu pandemii po prostu nie chodzi do lekarzy, co może skutkować falą nieleczonych schorzeń dopiero za jakiś czas. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest sposób, jeszcze zdążysz nieziemsko powiększyć plony pomidorów. Wystarczy je nawozić bajecznie prostymi roztworami
  2. Znany skoczek narciarski miał poważny wypadek. Jest w stanie krytycznym, trwa walka o życie
  3. Dominika Gwit wyznała, co się z nią działo po utracie wagi. Smutne, tylko najbliżsi wiedzieli
  4. Celowo opóźnił cesarskie cięcie z absurdalnego powodu. Dziecko będzie kaleką na całe życie
  5. Myślał, że włamuje się do pustego domu. W środku czaił pies, nikt nie mógł przewidzieć reakcji zwierzaka
  6. Trzaskowscy tuż przed finiszem zaskoczą wszystkich, szczególnie kobiety. Małgorzata Trzaskowska już wszystko zaplanowała

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News