Papież Franciszek zajmie się Rydzykiem?! Kuria przekaże Ojcu Świętemu specjalne dokumenty

Papież Franciszek zajmie się Rydzykiem?! Kuria przekaże Ojcu Świętemu specjalne dokumenty Źródło: screen shot z youtube.com/TelewizjaTrwamPL

Tadeusz Rydzyk już niedługo może mieć bardzo poważne kłopoty. Jak informują media, sam papież Franciszek przyjrzy się najbardziej znanemu w Polsce redemptoryście. Oficjalnie złożona zostanie w jego ręce petycja, w której wyraźnie nakreślono grzechy ojca Rydzyka. Ojcu Świętemu przekaże ją kuria. Treść porusza m.in. kwestie antysemityzmu.

Tadeusz Rydzyk stał się ponownie duchownym, o którym w polskich mediach zrobiło się dzisiaj głośno. Oczy dziennikarzy zwrócimy się ku postaci redemptorysty po tym, jak 100 tys. osób podpisało petycję sprzeciwiającą się działaniom o. Rydzyka, w którym postulowane jest ukrócenie m.in. jego politycznej działalności. Teraz petycja zostanie przedłożona na biurko papieża Franciszka przez kanadyjską kurię.

Wielu mieszkańców naszego kraju, bez względu na to, czy są wierzący, czy nie, ma dość postaci duchownego, który ich zdaniem nie ma zbyt wiele wspólnego z wartościami, które zapisane są w dekalogu, a które to budują dzisiejszą chrześcijańską Europę. Proszą samego papieża Franciszka, aby zainterweniował. Czy Głowa Kościoła Katolickiego weźmie sobie do serca sprzeciw dziesiątków tysięcy obywateli? Treść petycji jest naprawdę poruszająca.

Tadeusz Rydzyk może mieć poważne problemy. Papież Franciszek zrobi porządek z redemptorystą?

Jak informuje Onet - papież Franciszek od kanadyjskiej kurii otrzyma petycję, którą wcześniej przekaże jej Thomas Lukaszuk - były polityk. Treść petycji jest bardzo stanowcza i ma bardzo silny przekaz. Zawarte są w niej przede wszystkim argumenty, które w sposób jasny i rzeczowy wyjaśniają, dlaczego interwencja papieża Franciszka jest potrzebna. W początkowej części petycji rozpoczęto od przytoczenia postawy Rydzyka, którą prezentuje w swoich publicznych wypowiedziach.

 - (...) W 2011 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało notę do Watykanu ponieważ, Rydzyk twierdził, że Polska jest krajem niecywilizowanym i totalitarnym i że Polską nie rządzą Polacy. Watykan nie zrobił nic by zdyscyplinować Rydzyka. Ksiądz Lombardi, mówiąc w imieniu Watykanu, podkreślił, że dyrektor Radia Maryja „przemawia we własnym imieniu” (...) - czytamy w treści petycji.

Przypomniano także stanowisko Departamentu USA, który nie wypowiedział się zbyt pochlebnie o "Radiu Maryja".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 - Departament Stanu USA w 2008 roku określił Radio Maryja jako najbardziej rażąco antysemickie media w Europie. Podobne wnioski zawierał raport Rady Europy. Naprawdę Watykan tego nie widzi? - pytają zmartwieni autorzy petycji.

Adam N. i Witek M. zwracają także uwagę na ilość obywateli, którzy podpisali petycję. Przy okazji wytłumaczyli, dlaczego to akurat kanadyjski polityk został poproszony o jej wręczenie Ojcu Świętemu.

 - Dlaczego to Thomas A. Lukaszuk wręcza Ci petycję? Thomas A. Lukaszuk przyłączył się do sprzeciwu Polskich obywateli wobec mowy nienawiści Rydzyka. Podjął działania by chronić Kanadyjczyków przed mową nienawiści i zgodził się pomóc we wręczeniu Ci petycji. (...) W chwili pisania tego listu niemal 100.000 osób podpisało petycję wyrażając swoje oburzenie działalnością Rydzyka - czytamy treść dokumentu.

Czy w tej sytuacji papież Franciszek poczuje się w obowiązku potraktować jako priorytet sprawę o. Rydzyka?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły? 
  2. NIEDOWIERZANIE! Znana prezenterka schudła 16 kg w 2,5 miesiąca! Jak to zrobiła? Nie uwierzycie [FOTO]
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News