Tadeusz Rydzyk
PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Klaudia Bochenek - 7 Maja 2020

Koniec działalności ojca Rydzyka? Nadeszło nieuniknione

Tadeusz Rydzyk zakończy swoją działalność? Nieuniknione nadeszło w zeszłą niedzielę, teraz sytuacja toruńskiego redemptorysty obróciła się o sto osiemdziesiąt stopni. Wiadomo, co o końcu działalności sądzą niektórzy współpracownicy duchownego.

Tadeusz Rydzyk stanął przed bardzo trudną decyzją. Czy znajdzie w sobie siły by nadal aktywnie działać w Kościele?

Tadeusz Rydzyk może zakończyć posługę kapłańską. Czy się na to zdecyduje?

Toruński duchowny 3 maja tego roku obchodził swoje kolejne urodziny. W związku z ukończeniem 75 lat może zdecydować się na zakończenie swojej kościelnej "kariery". Ten wiek uważa się za odpowiedni na przejście na emeryturę dla wysokich dostojników kościelnych. Gdyby Tadeusz Rydzyk rzeczywiście ustąpił ze stanowiska, mógłby zastąpić go Jan Król. Jednak czy rzeczywiście się na to zapowiada? Teraz w każdej chwili może ogłosić, że kończy ze swoją kościelną działalnością, zgodnie ze wszelkimi przepisami. Wielu uważa, że dla duchownego w końcu nadeszło nieuniknione - wieku nie da się cofnąć, będzie musiał zadecydować, czy zrobi miejsce dla nowej osoby prędzej czy później.

Zenek Martyniuk po aresztowaniu synaZnajomy Zenka Martyniuka ujawnił zatrważające szczegóły. Nie mieści się w głowie, co zrobił po aresztowaniu synaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk nie piastuje zbyt znaczących funkcji w zakonie. Jego największym sukcesem jest założenie i przewodniczenie Radiu Maryja, które należy do redemptorystów. Radio Maryja od lat wielu osobom kojarzy się z Tadeuszem Rydzykiem, to jakby dwie nierozerwalne ze sobą rzeczy. Gdyby duchowny poszedłby na emeryturę i oddał się wypoczynkowi, rozgłośnia z dużą dozą prawdopodobieństwa mogłaby przestać istnieć, a na to redemptoryści nie chcą sobie pozwolić.

"Gdybanie w każdym przypadku jest bezcelowe"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adele zachwyciła wszystkich swoją nową sylwetkąGwiazda schudła 45 kg, zachwyca olśniewającą sylwetką. Zdradziła prosty przepis, żeby wyglądać jak onaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma ogromny wkład w swoją działalność świecką. Nawet usunięty pod przymusem z zakonu i wysłany na emeryturę nadal piastowałby kilka ważnych funkcji. To prezes fundacji Lux Veritatis, która jest nadawcą TV Trwam, członek organu nadzoru Fundacji Nasza Przyszłość (do której przynależy sklep, na którym wzbogacał się redemptorysta) oraz członek rady naukowej Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej w Toruniu. Onet zapytał Prowincję Warszawską Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela o to, jak może klarować się przyszłość Tadeusza Rydzyka po 75. urodzinach.

Dzisiaj grzeje:

1. Po debacie widzowie TVP usłyszeli, co Duda powiedział prosto do mikrofonu. Niestety się nie przesłyszeli

2. 2-letnia dziewczynka z Malborka pod wpływem środków odurzających. Była pod opieką ojca

- Nasze prawodawstwo nie przewiduje obowiązku zrzeczenia się pełnionych urzędów i funkcji w związku z osiągnięciem określonego wieku. Wobec powyższego ojciec Tadeusz Rydzyk nadal pozostaje dyrektorem Radia Maryja - odpowiedział sekretarz Prowincji, ojciec Arkadiusz Buszka. Powiedział też, że gdybanie, kto miałby zastąpić ojca Tadeusza Rydzyka jest bezcelowe, tym samym ucinając dyskusję. Teraz każdy czeka na oświadczenie lub krok redemptorysty. Po przekroczeniu 75 lat musiało nadejść nieuniknione - decyzja, czy to już czas wycofać się z Kościoła i zakończyć swoją działalność. Teraz ojciec Rydzyk może to zrobić w każdym momencie, bez zbędnych formalności i tłumaczeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ciotka zaginionego Kacperka przerywa milczenie. "Mój brat nic nie zrobił Kacperkowi"
  3. Mama Anny Lewandowskiej zdradziła tajemnicę narodzin wnuczki. Padły mocne słowa, "Bardzo się martwiłam"
  4. Kotlet inny niż wszystkie, schabowe i mielone nie mają szans. Prosty przepis na wyjątkowe danie, palce lizać
  5. Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze
  6. Zrobiła w internecie jedną rzecz, zaraz potem straciła dziecko. Teraz ostrzega innych rodziców
  7. Moczenie truskawek w occie, trzymanie cebuli w pończochach, zamrażanie jajek. Jakie są efekty?

poszukiwaniaNagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Dziennik Zachodni, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News