Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało

Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało Źródło: Jakub Kaminski East News

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zszokował Polaków. W sobotę, 5 września bieżącego roku, zakończyło się coroczne spotkanie środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. To, co wydarzyło się podczas ostatniej uroczystości, przechodzi ludzkie pojęcie. Media obiegło kontrowersyjne zdjęcie redemptorysty. Internauci nie szczędzą krytyki.

Tadeusz Rydzyk jest bohaterem kolejnej głośnej afery. Radio Maryja i inne biznesy prowadzone przez redemptorysty są jednym z najpopularniejszych tematów medialnych. Nic dziwnego, przedsiębiorczy duchowny może pochwalić się olbrzymim imperium i gronem oddanych wielbicieli. Członkowie środowisk poświęconych toruńskiej rozgłośni spotkali się ostatnio podczas corocznego spotkania, które zakończyło się wczoraj, uroczystością "Dziękczynienie w Rodzinie|. Nie obeszło się bez kontrowersji. Polacy są zbulwersowani.

Tadeusz Rydzyk zszokował internautów

Na uroczystości, którą zorganizował Tadeusz Rydzyk, zgodnie ze zwyczajem, pojawili się czołowi działacze partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość. Nie zabrakło prezesa, Jarosława Kaczyńskiego i szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Politycy brali udział między innymi w odsłonięciu tablicy upamiętniającej Ukraińców ratujących Polaków podczas zbrodni w Wołyniu. Sobota w większości kraju była deszczowa i pochmurna. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie ominęły także Torunia. Uczestnicy spotkania, które odbywało się na świeżym powietrzu, byli narażeni na niskie temperatury i uporczywe opady. Tadeusz Rydzyk zadbał, by nie zmoknąć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zdjęcie z wydarzenia, które opublikowała na Twitterze senator, Joanna Sekuła, wzbudziło duże kontrowersje wśród Polaków. Okazuje się, że dyrektor Radia Maryja po raz kolejny postanowił wykorzystać żołnierza krajowej armii do trzymania parasola. Działaczka polityczna zdecydowała się na podpisanie posta mocnym pytaniem.

- Żołnierz Wojska Polskiego trzyma parasol Ojcu Rydzykowi. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość tak bardzo chce poniżyć i zniszczyć polską armię? - napisała.

Zdjęcia wojskowego wywołało prawdziwą burzę. Tadeusz Rydzyk i politycy partii rządzącej zostali oskarżeni o nadużywanie polskiej armii i kalanie jej dobrego imienia. Głos w tej sprawie postanowił zabrać także były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Stanisław Koziej, który obecnie pozostaje w stanie spoczynku.

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

- To już recydywa nie do uwierzenia, po słynnej kompromitacji Wojska Polskiego z parasolem nad Bartłomiejem Misiewiczem. Warto zatem zapytać szefa Sztabu Generalnego na Sejmowej Komisji Obrony, jakie konsekwencje dyscyplinarne zostały wyciągnięte wobec przełożonych tego żołnierza - napisał na Twitterze.

Internauci, którzy skomentowali publikację wojskowego, przyznają, że podzielają jego konsternację. Jeden z nich zdecydował się na podsumowanie posta za pomocą fotografii przestawiającej Włodzimierza Lenina i Józefa Stalina, osłanianych parasolami przez duchownego i innych działaczy publicznych. Zgadzacie się z internautami? Uważacie, że Tadeusz Rydzyk przesadził?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stało
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Ciężko uwierzyć, jak po latach wygląda Elżbieta Starostecka. Nie tak dawno w telewizji pokazała ulubiony sklepik warzywny

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News