Rydzyk skomentował zatrzymanie 13-latka przez policję po wypluciu hostii. Jego słowa wywołały wielką burzę

Rydzyk skomentował zatrzymanie 13-latka przez policję po wypluciu hostii. Jego słowa wywołały wielką burzę Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Tadeusz Rydzyk nie mógł pozostawić bez komentarza głośnej sprawy 13-latka z Bełchatowa, który wypluł hostię. Słowa ojca dyrektora po raz kolejny wywołały prawdziwą burzę.

Tadeusz Rydzyk dołączył do osób komentujących sprawę 13-latka z Bełchatowa. Z racji tego, że ojciec dyrektor pochodzi ze stanu duchownego, nie powinno to dziwić, jednak jego argumentacja i głos w tej sprawie wywołały spore oburzenie. W jego wypowiedzi nie zabrakło również nawiązania do komentarza Tomasza Sekielskiego. 

Tadeusz Rydzyk odpowiada Tomaszowi Sekielskiemu

Po tym, jak 13-latek wypluł hostię i schował ją do kieszeni, księża wezwali policję. Ostatecznie funkcjonariusze pouczyli obie strony i po negocjacjach zażegnali konflikt, przekazując nastolatka z powrotem w ręce matki. Temat skomentował Tomasz Sekielski, autor słynnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Swoją krytyczną wypowiedź podsumował ostrym "Gdzie my k*** żyjemy?". Do tych słów odniósł się Tadeusz Rydzyk.

- Te wszystkie rzeczy - idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo. I cóż ten twórca takiego działania złego z tym filmem, który tak bardzo chciał zszokować wszystkich, właściwie sugerującego, że wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie, co jest nieprawdą, nie mówi o wielkich bohaterach, o wielkich świętych, o tym, ile Kościół wycierpiał i tak dalej. I co pisze? "Ścigają dziecko wypluwające opłatek. Gdzie my k*** żyjemy? - pytał Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że Kościół jest teraz cały czas atakowany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk w trakcie rozmowy mówił, że w ostatnim czasie Kościół jest masowo atakowany ze wszystkich stron. Podał wiele przykładów wandalizmu oraz ataków fizycznych na przedstawicieli Kościoła.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Gwiazda seriali TVP i TVN nagle przerywa karierę i żegna się z fanami. Z jej zdrowiem jest bardzo źle

- Widzimy cały czas coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych. Dzisiaj się dowiadujemy o ataku na księdza w Mosinie. Został pobity dlatego, że zwracał uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, jakichś mężczyzn, którzy pili alkohol w kruchcie kościoła i załatwiali potrzeby fizjologiczne. No to ksiądz zwrócił im uwagę. Tych rzeczy było więcej: ugodzenie nożem, ksiądz w szpitalu się znalazł, poważna sprawa była we Wrocławiu, już zapomnieliśmy, w Szczecinie, w innych miastach - mówił ojciec dyrektor.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Jej córeczka zachowywała się dziwnie. Kiedy zobaczyła nagranie z ukrytej kamery, od razu zadzwoniła na policję
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł