Rydzyk o bogactwach. "Nawet Pan Jezus interesował się pieniędzmi"

Rydzyk o bogactwach. "Nawet Pan Jezus interesował się pieniędzmi" Źródło: .

Tadeusz Rydzyk bardzo często w swoich wystąpieniach odnosi się do rzeczy materialnych. Tym razem, podczas konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu stwierdził, że sam Pan Jezus również interesował się pieniędzmi.

Tadeusz Rydzyk niejednokrotnie w swoich wystąpieniach nawiązywał do tematu pieniędzy i rzeczy materialnych. Najsłynniejszy polski duchowny niedawno apelował o wpłacanie pieniędzy na jego fundację gdyż jak twierdzi, jest to czyn warty pochwalenia samemu Jezusowi w niebie, a odrzucenie jego prośby to grzech. Tym razem temat pieniędzy został poruszony przez Ojca Rydzyka podczas konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tadeusz Rydzyk skarżył się na państwowe instytucje

Podczas wystąpienia na konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Ojciec Tadeusz Rydzyk zaczął się skarżyć na instytucje państwowe. Jak donosi portal Polityczek, powodem jego niezadowolenia była praca komisji akredytacyjnej.

- Co do studiów ekonomicznych to powiem, że komisja akredytacyjna, która jest, jaka jest - tam trzeba jeszcze dużo w Polsce zmienić - oni jak nam dokuczają nie wiem czy wiecie, że tak pracowali, że nam dali 25 września dopiero zgodę na pielęgniarstwo, jak już kandydaci poszli gdzieś indziej - powiedział Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W dalszej części wystąpienia najbardziej znany polski duchowny bardzo krytykował urzędników państwowych. Tadeusz Rydzyk w swojej wypowiedzi stwierdził również, że nawet sam Pan Jezus interesował się pieniędzmi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

- Co do tej komisji akredytacyjnej to kiedy uczelnia wystąpiła o ekonomię to powiedzieli "a po co wam to" - to im odpowiadam, że nawet pan Jezus interesował się pieniędzmi. Pamiętacie ten opis, jak powiedział (Jezus) do ucznia "idź i tam złowisz rybę", otworzyli pyszczek i co miała? Pieniądz i powiedział "co cesarskiego oddajcie cesarzowi a co boskiego Bogu". Trzeba wiedzieć co cesarzowi oddać. Oni nawet już się nie rumienią, jak robią rzeczy złe, bo oni są czerwoni - skrytykował komisję akredytacyjną ojciec Tadeusz Rydzyk.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło
  3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

źródło: Polityczek

Następny artykuł