Podszyli się pod Tadeusza Rydzyka. Wszyscy dali się nabrać

Podszyli się pod Tadeusza Rydzyka. Wszyscy dali się nabrać Źródło: Jakub Kaminski East News

Tadeusz Rydzyk od lat jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w kraju. Redemptorysta z Torunia szokował wiele razy i nikogo nie dziwi, że nie wstydzi się publicznie wygłaszać swoich opinii na temat tego, jak traktowane są jego prywatne media katolickie. Tym razem padł jednak ofiarą żartu, praktycznie wszyscy dali się nabrać. W sieci pojawił się screen rzekomej wypowiedzi duchownego, niestety mało kto zdecydował się na sprawdzenia źródła pochodzenia wiadomości.

Tadeusz Rydzyk jest postacią tak barwną, że trudno opisać go w kilku słowach. Choć od lat znajduje się na świeczniku i zarówno wierni, jak i dziennikarze śledzą każdy jego ruch i wypowiedź, to wciąż wiele faktów z jego życia pozostaje nieznanych szerszemu gronu. Ostatnio w mediach społecznościowych głośna stała się sprawa rzekomej wypowiedzi duchownego. Okazuje się jednak, że to zgrabnie skonstruowany żart. 

Tadeusz Rydzyk pojawił się na Twitterze? 

Tadeusz Rydzyk prowadzi Radio Maryja oraz Telewizję Trwam i często wypowiada się w mediach. Oszuści zdecydowali się zakpić z ludzi i stworzyli na Twitterze konto, gdzie nazwa oraz zdjęcie profilowe wskazują na to, że Tadeusz Rydzyk jest właścicielem tego profilu. Na jednej z facebookowych grup pojawił się jakiś czas temu screen z Tweeta rzekomo wysłanego przez redemptorystę z Torunia. Wszyscy dali się nabrać, a kontrowersyjna treść krótkiego komunikatu lotem błyskawicy rozniosła się po sieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zdjęcie zostało udostępnione ponad 280 razy

- Kochani, polski Kościół postanowił włączyć się w walkę z koronawirusem, uruchomiliśmy infolinię na której można uzyskać ważne informację np. jak dawać na tacę bez wychodzenia z domu. 700 666 178 (8,92zł/min) - miał napisać na Twitterze Tadeusz Rydzyk. Wiele osób dało się nabrać i, nie sprawdzając źródła, udostępniło z oburzeniem krótką wypowiedź. To świetny przykład tego, w jak prosty sposób, kłamstwo może łatwo roznieść się w internecie i pokazuje, jak ważne jest sprawdzanie źródeł. Szczególnie w przypadkach, gdy chodzi o tak znane osoby oraz kontrowersyjne treści. Na jaw wyszło, że to dzieło żartownisiów i Tadeusz Rydzyk nigdy nie założył konta na Twitterze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże

2. Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzję

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

W internecie pełno jest fałszywych treści

Pod screenem udostępnionym na Facebooku wylała się fala oburzenia. Komentujący dawali upust swojej frustracji, nie wiedząc, że komentują coś co jest fake newsem i nigdy nie padło z ust ojca Rydzyka. Korzystając z sieci ważne jest, aby sprawdzać treści, gdyż spora część z nich nie pochodzi z wiarygodnych źródeł, a część z nich zwyczajnie została zmyślona tylko po to, by wywołać sensację.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje słynny bliźniak. Przed śmiercią zdążył udzielić poruszającego wywiadu
  2. Fani pogrążeni w żałobie, śmierć nadeszła niespodziewanie. W wieku 52-lat odeszła prawdziwa legenda
  3. Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce
  4. Przyjaciółka Leppera po latach przerywa milczenie. Opowiedziała wszystko, nikt nie przypuszczał
  5. Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w "Nasz nowy dom". Uczestniczka przeżyła coś znacznie gorszego, polały się łzy

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News