Rydzyk ukrywał prawdę o swoim ojcu. Jest smutna, nie chce o niej mówić

Rydzyk ukrywał prawdę o swoim ojcu. Jest smutna, nie chce o niej mówić Źródło: YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych, ale przy tym także tajemniczych postaci polskiego życia społecznego. Duchowny rzadko wspomina o swej młodości, gdyż tamten okres kryje naprawdę wiele niespodzianek. Szczególnie unikanym tematem okazuje się kwestia relacji redemptorysty z ojcem.

Tadeusz Rydzyk od lat budzi ogromne emocje bez względu na światopogląd komentatorów jego działań. Duchowny znany jest przede wszystkim ze swej obrotności i żyłki do interesów, które skutecznie realizuje nawet jako kapłan. Poza tym ma pod sobą media - Radio Maryja oraz Telewizję Trwam, zapewniające mu poważne wpływy w polskim życiu społecznym oraz politycznym.

Tematem, który Rydzyk porusza raczej niechętnie, okazuje się kwestia jego młodości. Zawiłości rodzinne duchownego budzą więc kontrowersje przede wszystkim ze względu na nabudowaną wokół nich atmosferę tajemniczości. Co jednak wiemy o dzieciństwie redemptorysty?

Tadeusz Rydzyk: kim był ojciec duchownego?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Pochodził z ubogiej rodziny, która żyła w okolicy fabryki naczyń emaliowanych. Miał czworo rodzeństwa - siostrę oraz trzech braci.

Matką duchownego była Stanisława Piątek, która po ślubie przyjęła nazwisko męża - Rydzyk. Nosi je także zakonnik, chociaż jeden ze znajomych rodziny zaznacza, że Franciszek Rydzyk zmarł w 1941 roku. Ojcem kapłana był więc ktoś inny.

- Kordaszewski się nazywał. Bronisław. Ojciec Rydzyk nawet jest podobny do tego Kordaszewskiego. Ten jej późniejszy Kordaszewski to był dobry człowiek. Za okupacji w obozie go zamknęli razem z Rydzykiem. Franek był starszy i mówi tak: "Ja już nie przeżyję, jak ty przeżyjesz, zaopiekuj się moją rodziną". No i ten się zaopiekował, a jak się zaopiekował, to się urodził ksiądz Tadeusz - opowiedział anonimowy mieszkaniec Olkusza, którego cytował portal Wyborcza.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Niestety, przegrał z chorobą. Nie żyje polski muzyk

Zakonnik niechętnie mówi o swej rodzinie

Jak się więc okazuje, mimo przyjęcia nazwiska męża swojej matki, Rydzyk miał być synem jej późniejszego partnera. Temat ten rzadko pojawia się więc w mediach, wciąż pozostając nieco zagadkowy i owiany niemałą tajemnicą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Oszustwo w "The Voice Senior" wyszło na jaw? Widzowie domagają się prawdy
  4. Magda Narożna z "Pięknych i Młodych" właśnie ujawniła całą prawdę o pobiciu. Afery ciąg dalszy
  5. Kochanka męża Rodowicz jest o 40 lat młodsza. Porażające kulisy ich rozwodu ujrzały światło dzienne

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News