Pracownica Rydzyka nie wytrzymała i ujawniła szokującą tajemnicę. W tle Jan Paweł II, wbije was w ziemię

Pracownica Rydzyka nie wytrzymała i ujawniła szokującą tajemnicę. W tle Jan Paweł II, wbije was w ziemię Źródło: youtube.com/radiomaryja

Tadeusz Rydzyk został obdarty z sekretów. Toruński redemptorysta będzie musiał pogodzić się z tym, że jedna z jego najbardziej zaufanych współpracownic zdecydowała się na ujawnienie szokującej prawdy. Ta wypowiedź, posiadająca wątek Jana Pawła II w tle, wbija w ziemię.

Tadeusz Rydzyk kojarzony jest ze swoimi licznymi projektami. Toruński redemptorysta w trakcie wielu lat działalności był autorem wielu budzących kontrowersje projektów. Teraz, kiedy dyrektor Radia Maryja otwiera muzeum pamięci Jana Pawła II, w mediach i wśród opinii publicznej trwa poruszenie na temat finansowania obiektu, który dostał dotację ze skarbu państwa. Jedna z najwierniejszych współpracownic duchownego postanowiła wypowiedzieć się na temat środków pozyskanych na budowę obiektu, obdzierając duchownego z jego tajemnicy dotyczącej inwestycji.

Tadeusz Rydzyk pozbawiony tajemnicy. Wszystkiemu winna współpracownica

Fundacja Lux Veritatis, która jest wykonawcą większości projektów toruńskiego duchownego, jest organizacją wyjątkowo tajemniczą. Duchowny nie chce zdradzać szczegółów działalności, a informacje o pieniądzach w organizacji są jednym z największych sekretów imperium Rydzyka. Właśnie te tajemne informacje zostały poniekąd zdradzone w kontekście budowy muzeum mającego upamiętniać postać Jana Pawła II.

- To dla nas trochę niezrozumiałe. Wymienione podmioty na pewno utożsamiają się z muzeum, ale ma ono własną osobowość prawną. Muzeum jest państwową jednostką kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wicepremier i minister kultury powołał je w 2018 r. Fundacja Lux Veritatis jest natomiast współzałożycielem. To współzałożycielstwo polega na tym, że Fundacja przekazała na rzecz muzeum dobra materialne i niematerialne, takie jak: grunt (ponad hektar ziemi w Toruniu), zbiory i prace badawcze, które Rodzina Radia Maryja zbierała i przekazywała – najpierw do Radia Maryja, a następnie do Fundacji – przez prawie 20 lat - zdradziła wstrząsającą prawdę na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk, jedna z najbliższych Rydzykowi osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kochanowicz-Wańk o pieniądzach w Lux Veritatis

O ile kwestie finansowania muzeum zostały wyjaśnione, o tyle Kochanowicz-Mańk nie skończyła mówić o pieniądzach, a nawet zdecydowała się na podanie dokładnych kwot pieniężnych przepływających przez fundację redemptorysty, co z pewnością wielu wbije w ziemię.

- W roku 2015 Fundacja Lux Veritatis otrzymała niecałe 380 tys. zł ze środków publicznych, w roku 2016 otrzymała 1 mln 350 tys., w roku kolejnym 3,5 mln zł. W tych środkach budżetowych ponad 80 proc. to są środki, które otrzymuje fundacja za świadczone usługi. Fundacja Lux Veritatis jest nadawcą ogólnopolskiego i światowego programu.

Kwoty te robią wrażenie, lecz to nie koniec wyjawiania sekretów. 

Otrzymujemy środki w ciągu roku od różnych instytucji państwowych, ministerstw, czy instytucji rządowych, które w ramach swojego budżetu posiadają środki na informowanie społeczeństwa o bardzo ważnych sprawach, takich jak: społeczna odpowiedzialność nauki, profilaktyka raka piersi czy fundusze europejskie. Te rządowe czy pozarządowe instytucje przekazują obywatelom te informacje nie tylko poprzez audycje w TV Trwam, ale także poprzez wszystkie inne media: TVN, Polsat, TVP i w każdej innej telewizji. Gdyby ktoś porównał cennik i czas antenowy, który oferujemy dla takiej informacji z innymi telewizjami, to cena za nasz czas antenowy jest o wiele, wiele niższa niż w innych mediach - mówiła współpracownica duchownego.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Córka Katarzyny Dowbor jest tak piękna, że wygląda jak anioł, który zstąpił na ziemię!
  4. Bachleda-Curuś to już przeszłość. Gortat przyłapany ze zjawiskową blondynką, co za petarda!
  5. O skandalu w Rossmannie mówi już cała Polska. Zdruzgotane dzieci wróciły do domu z płaczem, rodzice w szoku
  6. Letnia stylizacja Dominiki Gwit powala na kolana. Oczy wam wyjdą z orbit (Zdjęcia)
  7. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Siostra Godlewska nagrała hymn USA, teraz Polacy mogą zapomnieć o wizach

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News