Rydzyk się wygadał. Zdradził, jakie relacje łączyły go z Lechem Wałęsą

Rydzyk się wygadał. Zdradził, jakie relacje łączyły go z Lechem Wałęsą Źródło: Youtube / wSensie.tv

Tadeusz Rydzyk w szczerym wywiadzie opowiedział o początkach swojego radia. Ojciec dyrektor wspomniał również o swoich kontaktach z Lechem Wałęsą.

Tadeusz Rydzyk kontaktował się z Lechem Wałęsą już w latach 90.  W szczerym wywiadzie, jakiego udzielił duchowny tygodnikowi "Sieci", opowiada o początkach swojego radia. Zdradził też, co połączyło go wtedy z Lechem Wałęsą.

Tadeusz Rydzyk miał spore kłopoty na początku prowadzenia swojej rozgłośni radiowej

Dzisiaj Lech Wałęsa raczej nie jest ulubioną personą w świecie zwolenników polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. W przeszłości jednak współpracował z Lechem Kaczyńskim, a także, jak się okazało, był w kontakcie z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

W długim wywiadzie, duchowny zwierzył się, że początki jego radiostacji nie były łatwe. Miał ogromne problemy z Polską Agencją Radiową. Nie mógł się z nimi porozumieć.

– Cały czas byli na nie, zachowywali się w sposób mało cywilizowany, traktowali mnie bardzo nieprzyjemnie – wspomina w wywiadzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tadeusz Rydzyk kontaktował się z Lechem Wałęsą już w latach 90.

Główny problem stanowiło dla nich połączenie stacji w Toruniu i Bydgoszczy.

– Zapytałem ich, jak inni łączą swoje stacje. Odpowiedzieli, że przez kabel lub radiolinię. Zapytałem: No jak tak można? Wszyscy mogą tylko my nie? Czy Pan Bóg stworzył świat tylko dla komunistów? I jakoś daliśmy radę – opowiada duchowny.

Stacja wielokrotnie musiała uciekać się do proszenia o wsparcie słuchaczy i władzy. To właśnie wtedy Tadeusz Rydzyk nawiązał kontakt z Prezydentem Wałęsą. Poprosił go o pomoc. Ten jednak nie był do niej skory.

– Wielokrotnie musieliśmy prosić o mobilizację słuchaczy, ludzi dobrej woli. Pisaliśmy do biskupów, do władz, w tym do prezydenta Lecha Wałęsy. Myślałem, że skoro katolik, to pomoże. Ale nic nie pomógł – wspomniał Ojciec Tadeusz.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki

2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Z relacji redemptorysty wynika, że Lech Wałęsa nie żywił do niego zbyt ciepłych uczuć, a ich relacja była daleka od tego, żeby określić ją mianem przyjacielskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mandaty będą o wiele droższe. Nowy taryfikator ZWALA Z NÓG 
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

źródło: Sieci

Następny artykuł