Tadeusz Rydzyk nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia sporu
Jakub Kaminski East News
Agata Jaroszewska - 3 Września 2020

Tadeusz Rydzyk ma poważny problem. Znów chodzi o pieniądze

Tadeusz Rydzyk jest chyba najbardziej znanym w Polsce duchownym. Wiele osób jest oburzonych, że redemptorysta z Torunia ma tak wielki wpływ na najważniejsze osoby w państwie. Zapewne jednak mało kto się spodziewał, że Tadeusz Rydzyk może znaleźć się w tak problematycznej dla niego sytuacji. Musi niestety przygotować się na spory wydatek, nie ma szans, aby tego uniknął.

Tadeusz Rydzyk bardzo często szokuje opinię publiczną, a jego słowa czy pomysły są szeroko komentowane w opinii publicznej. Ostatnio głośno było o nietypowej mszy świętej w wyjątkowo nietypowej intencji. Tym razem jednak duchowny znalazł się w położeniu, do którego nie przywykł. Ma problem - musi zapłacić znaczną sumę pieniędzy.

Chłopaki do wzięcia Bandziorek cała prawdaWidzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk został pozwany

Tadeusz Rydzyk prowadzi nie tylko Radio Maryja czy Telewizję Trwam. Wziął sobie za cel również kształcie młode umysły, dlatego jego toruńska uczelnia wyższa co roku przyjmuje żaków i pozwala im na zdobywanie wiedzy oraz dyplomów. To właśnie w 2017 roku Marek Jopp aplikował do Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na kierunek "Polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie". Wybrał tę uczelnię, bo studia były wyjątkowo tanie ze względu na dofinansowanie unijne przyznawane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niestety po przyjęciu na listę studentów zażądano od niego dokumentu poświadczającego od proboszcza, którego nie mógł dostarczyć, bo jest niewierzący. Po tym, jak nie spełnił formalności, skreślono go z listy zakwalifikowanych osób, a oburzony tym faktem Marek Jopp poczuł się dyskryminowany i postanowił wytoczyć proces cywilny uczelni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziewczynka miała dziwne zgrubienie na ręceRodzice zauważyli u 4-letniej córki dziwne zgrubienie na ręce. Lekarze zaczęli operować, nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnegoCzytaj dalej

Niedoszły student nie zamierzał zostawić tak tej sprawy

- Czuję się pokrzywdzony. Pozbawiono mnie możliwości dokształcania się - powiedział Marek Jopp w roku 2019 na jednej z rozpraw. W kwietniu 2018 wpłynęło oskarżenie i jako odszkodowanie mężczyzna zażądał 5 tys. złotych, gdyż w jego opinii właśnie tyle wydałby na studia o interesującym go profilu. W sierpniu 2019 r. Sąd Rejonowy w Toruniu wydał wyrok, iż Marek Jopp faktycznie był dyskryminowany i Tadeusz Rydzyk musi zapłacić mu wspomniane 5 tys. złotych. Z decyzją sądu jednak nie zgadzała się uczelnia, która odwołała się od zasądzonego wyroku. Zapadła właśnie ostateczna decyzja sądu.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać

2. Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

Tadeusz Rydzyk musi zapłacić 5 tys. złotych odszkodowania i pokryć koszty procesowe

Tadeusz Rydzyk przegrał w sądzie i musi zapłacić odszkodowanie za skreślenie Marka Joppa z listy studentów kierunku finansowanego z publicznych pieniędzy z powodu niedostarczenia przez niego poświadczenia od proboszcza.

- To pierwsze tego typu postępowanie w Polsce - powiedziała Karolina Kędziora, prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, które wspierało w całym procesie Marka Joppa, który zdecydował się wejść na drogę sądową z toruńską uczelnią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najpierw śmierć męża, teraz kolejny dramat. Los nie oszczędza Ireny Santor, wyrazy współczucia
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Dramatyczna relacja rodziców z pierwszego dnia szkoły. Płacz dzieci, bezradność, chaos

Klan, śmierci gwiazdFatum ciąży nad TVP. Czarna seria śmierci aktorów z "Klanu"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News