Ludzie Rydzyka zrobią własny film. Zagra w nim słynny aktor od Smarzowskiego

Ludzie Rydzyka zrobią własny film. Zagra w nim słynny aktor od Smarzowskiego Źródło: youtube.com/ Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk zostanie zaangażowany w nowy projekt. Fundacja prowadzona przez toruńskiego redemptorystę, czyli Lux Veritatis, szykuje się do kolejnego, wielkiego przedsięwzięcia, którym ma być film. Zaangażowany do niego ma zostać słynny aktor, cieszący się w Polsce wielką popularnością.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny szokuje. Po tym, jak ze strony redemptorysty padły deklaracje o utworzeniu nowych kierunków na prowadzonym przez niego uniwersytecie, fundacja, którą kieruje, ogłosiła, że jest w trakcie realizacji zdjęć do biograficznego filmu o postaci świętego Brata Alberta Chmielowskiego. W jedną z ról wcieli się aktor, który przez lata grywał w kontrowersyjnych obrazach Wojciecha Smarzowskiego. Czy dzieło zatytułowane "Nędzarz i Madame" odniesie sukces?

Tadeusz Rydzyk produkuje film. Wielkie oczekiwania względem "Nędzarz i Madame"

Obraz o postaci legendarnego pustelnika i założyciela Zgromadzenia Braci Albertynów nie będzie filmowym debiutem Rydzyka. Kilka lat temu fundacja Lux Veritatis zaprezentowała polskiej publiczności produkcję "Zerwany Kłos" o dziejach błogosławionej Karoliny Kózkówny. Mimo że tamten film nie odniósł dużego sukcesu, to należące do dyrektora Radia Maryja media nadal chcą kręcić filmy o polskich świętych i błogosławionych. Tym razem wybór padł na biografię świętego Alberta Chmielowskiego.

- Główny bohater filmu „Nędzarz i Madame”, czyli św. Brat Albert, miał bardzo barwne, chciałoby się powiedzieć bardzo malarskie życie, bowiem poświęcił się sztuce, a później porzucił sztukę na rzecz ludzi ubogich. Poświęcił młodość dla dobra ojczyzny i rzucił się w wir powstania Styczniowego – powiedział reżyser obrazu Witold Ludwig w wywiadzie dla Radia Maryja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znana postać wśród aktorów

Jak na razie nie wiemy, kto zagra tytułową postać, a głosy z produkcji wskazują na to, że statystami będą studenci z należącej do Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wiadomo jednak, że w obsadzie pojawi się również słynny aktor, który cieszy się ogromną sympatią Polaków - Lech Dyblik, który wcieli się w epizodyczną postać grabarza. Artysta znany z filmów Smarzowskiego, jak też "Świata według Kiepskich" bardzo ceni sobie atmosferę na planie, wskazując na religijną warstwę przedsięwzięcia.

- Poważna różnica jest taka, że na rozpoczęcie pracy się modlimy. Dla mnie jest to po prostu niebywałe i bardzo dobre. Myślę, że modlitwa z rana dobrze robi. - stwierdził Dyblik

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News