Tadeusz Rydzyk powiedział, jak należy się zachować w czasie mszy domowej. "Nie pić kawy, nie rozmawiać"

Tadeusz Rydzyk powiedział, jak należy się zachować w czasie mszy domowej. "Nie pić kawy, nie rozmawiać" Źródło: .

Tadeusz Rydzyk słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem postanowił pouczyć wiernych, jak należy się zachowywać podczas mszy domowej. Na liście zakazów jest między innymi picie kawy czy konwersacja.

Tadeusz Rydzyk ma niemal tylko samo przeciwników co zwolenników. Jedni śmieją się z jego słów, inni biorą je do serca. Właśnie dla tej drugiej grupy ojciec dyrektor postanowił stworzyć krótki spis zasad, jakie powinny obowiązywać wiernych oglądających transmisję mszy świętej. Był bardzo stanowczy.

Tadeusz Rydzyk o zachowaniu podczas mszy

Epidemia koronawirusa sprawiła, że życie wszystkich Polaków uległo drastycznej zmianie. Zakazy nie ominęły nawet strefy religijnej. Wierni są zobowiązani do przestrzegania bardzo surowych reguł dla własnego dobra. Ograniczono liczbę osób, które mogą przebywać w kościele podczas mszy, zmieniono zasady święcenia pokarmów podczas tegorocznej Wielkanocy, a księża zalecają uczestnictwo w domowych mszach, czyli transmisjach na żywo.

Właśnie te ostatnie zwróciły uwagę Tadeusza Rydzyka, który uznał, że wiele osób nie ma pojęcia, jak się zachować w domu podczas uczestnictwa we mszy. Uznał, że musi ich poinstruować o tym, co wolno, a czego nie wolno robić.

-  Kościół przychodzi do nas i mamy podczas transmisji zachowywać się tak, jak w kościele, czyli np. nie pić kawy, nie rozmawiać - stwierdził.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tadeusz Rydzyk o "Kościele domowym"

Ojciec dyrektor, mimo złego zachowania niektórych wiernych, wydaje się entuzjastycznie nastawiony do mszy oglądanych w domu. W rozmowie z "Naszym dziennikiem" zaznaczył, ze to doskonała okazja do stworzenia "Kościoła domowego".

- Jesteśmy teraz w domach, można wiele rzeczy przemyśleć. Rodziny, małżeństwa, dziadkowie – nasze mieszkania mogą stać się Kościołem domowym - mówił.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Tadeusz Rydzyk uważa także, że czas pandemii to doskonały okres na powrót do wiary. Dzięki kwarantannie wiele osób ma czas na przemyślenie zagadnień wiary i poszukać odpowiedzi na trudne pytania. W końcu jest możliwość spokojnego przeanalizowania nauk Kościoła, katechizmów i Biblii. Ma to pomóc tym, którzy porzucili Boga.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Szumowski powiedział, jak można powstrzymać epidemię. Jest tylko jeden sposób
  4. Kolejne placówki szkolne zamykane w trybie natychmiastowym. Rodzice dzieci pozostawieni na lodzie
  5. Trener polskiej kadry jest już zdrowy. Powiedział, jak pokonał wirusa
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News