Tadeusz Rydzyk do rodziców protestujących
Wikimedia Commons Piotr Drabik Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Monika Majko - 2 Listopada 2020

Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących. Zdębieli po jego słowach

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie strajku kobiet, słynny redemptorysta zwrócił się do rodziców osób protestujących. Słowa duchownego zszokowały wiele osób.

Tadeusz Rydzyk nie pozostał obojętny na to, co dzieje się w kraju w ostatnich dniach. Słynny duchowny z Torunia skomentował trwający strajk kobiet i zwrócił się do rodziców osób protestujących. Jego słowa wstrząsnęły wieloma osobami.

Tadeusz Rydzyk skomentował strajk kobiet

Strajk kobiet objął już swoim zasięgiem całą Polskę, a organizatorzy protestu zapewniają, że nie zamierzają szybko rezygnować. Polacy wyszli na ulicę po ogłoszeniu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego kontorwersyjnego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej zadecydował, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP, doprowadzając swoim wyrokiem do złamania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

To sprawiło, że już tego samego dnia na ulicach Warszawy pojawili się pierwsi demonstrujący, którzy swoje niezadowolenie z orzeczenia TK okazywali pod domem przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. W kolejnych dniach do protestu dołączyły następne miasta, a także mniejsze miejscowości w kraju, a strajk kobiet trwa do dziś i jak zapowiadają koordynatorzy protestów z ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, nie skończy się, dopóki władza nie spełni wystosowanych przez nich postulatów. Wśród nich jest m.in. dymisja obecnego rządu.

Swoje zdanie na temat trwającego strajku kobiet wraziło wiele znanych osób. Poparcie dla protestujących zadeklarowali m.in. Robert Makłowicz, Kayah, Joanna Joroniewska i Maciej Dowbor, a także wiele gwiazd z poza granic kraju, jak m.in. Miley Cyrus, Dua Lipa czy Juliette Binoche. Nie brakuje jednak również krytycznych komentarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących

Głos w sprawie strajku kobiet postanowił zabrać również słynny redemptorysta i biznesmen, Tadeusz Rydzyk. Duchowny nigdy nie ukrywał swojej sympatii do władz państwowych i również w tej sprawie poparł ich stronę. Temat protestu poruszył podczas audycji "By odnowić oblicze ziemi" w swoim Radiu Maryja.

- Zobaczcie państwo, co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce - mówił na żywo o Strajku Kobiet Tadeusz Rydzyk.

Duchowny w czasie swojej audycji zwrócił się do rodziców osób młodych, które uczestniczą w protestach. Według redemptorysty, udział w strajku może być dla nastolatków bardzo szkodliwy i lepiej nie budzić w nich "dzikiego zwierza".

- Czy chcecie, żeby Wasze dzieci w to weszły? Jak słyszę, czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są Wasze dzieci? Gdzie Wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie? [...] Ten dziki zwierz może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za "złym", za szatanem to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli niejeden raz - tłumaczył słynny duchowny z Torunia.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

Toruński duchowny postanowił również zasiać ziarenko strachu wśród swoich słuchaczy, by przekonać ich ostatecznie do swoich racji. Zwrócił się do osób w podeszłym wieku i ostrzegł ich przed możliwymi konsekwencjami obecnych strajków. Według Tadeusza Rydzyka, dzisiejsi obrońcy prawa do wyboru w sprawie aborcji w przyszłości mogą wnosić o legalizację eutanazji, którą stereotypowo jej przeciwnicy postrzegają jako "morderstwo" wymierzone w osoby starsze.

- To na przyszłość to bardzo źle zwiastuje. To dla Was, dla rodziców, starość szykuje się bardzo nieciekawie. Jeżeli tak są wychowywane dzieci, to one nie będą szanowały swoich rodziców. Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją - przekonywał duchowny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Genialny wynalazek, który pozwala komunikować się z Twoim psem. Właściciele są zachwyceni
  2. Obierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragedią
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  6. Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowana
  7. ZUS wprowadził zmianę dotyczącą świadczeń. Polaków z pewnością ucieszy nowe rozwiązanie
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News