Bolesna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Ostateczna decyzja okazała się bezlitosna

Bolesna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Ostateczna decyzja okazała się bezlitosna Źródło: Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk nie ma już wyjścia, redemptorysta musi pogodzić się z ostateczną decyzją. Zaskakujące informacje obiegły media, chodzi o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której założycielem jest kontrowersyjny duchowny.

Tadeusz Rydzyk musi pogodzić się z bolesną decyzją, kontrowersyjny duchowny nie ma innego wyjścia. Media obiegły najnowsze informacje o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia Rydzyka przegrała sądową batalię i musi zapłacić karę.

Tadeusz Rydzyk musi pogodzić się z decyzją sądu

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to uczelnia założona w 2001 roku przez o. Tadeusza Rydzyka. Niedawno media obiegły informacje o placówce, która przegrała batalię ze swoim niedoszłym studentem. Marek Jopp, lokalny lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także chełmżyński radny, zamierzał rozpocząć w placówce studia podyplomowe się na kierunku "Polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie". Mężczyzna nie został przyjęty na uczelnię z powodu nieposiadania wymaganego przez szkołę zaświadczenia od proboszcza.

Marek Jopp, który od lat jest zdeklarowanym ateistom, uznał to za dyskryminację i zaskarżył uczelnię Tadeusza Rydzyka. Mężczyzna za główny argument podawał fakt, że kierunek, którym był zainteresowany, jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, czyli ze środków publicznych i nie powinien być w takim przypadku przeznaczony wyłącznie dla katolików.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szkoła Tadeusza Rydzyka będzie musiała wypłacić zadośćuczynienie swojemu niedoszłemu studentowi

Sąd administracyjny dwóch instancji odrzucił oskarżenie mężczyzny, jednak przed rokiem Sąd Rejonowy w Toruniu uznał go za ofiarę dyskryminacji i przyznał mu oczekiwane 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sąd Okręgowy w Toruniu odrzucił apelację Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, tym samym potwierdzając zwycięstwo niedoszłego studenta uczelni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać

2. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

Ku zaskoczeniu wielu osób, Marek Jopp nie zrezygnował jednak z planów podjęcia nauki w szkole ojca Rydzyka.

- Teraz myślę, żeby pójść na inny kierunek na tej uczelni. Mam jeszcze czas, żeby się zapisać - powiedział Marek Jopp, zacytowany przez portal onet.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przytuliła męża na powitanie i natychmiast zrozumiała, że musi się rozwieść. Jeden szczegół zdradził najgorszą prawdę
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza Szumowskiego

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News