Posłowie w Sejmie najpierw zamilkli, a potem zaczęli się modlić

Posłowie w Sejmie najpierw zamilkli, a potem zaczęli się modlić Źródło: Fot. sejm.gov

Tadeusz Pieronek był polskim biskupem, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a także autorem wielu książek o tematyce wiary i Kościoła. Duchowny odszedł wczoraj wieczorem, w czwartek 27 grudnia. Taka informacja nie obeszła się bez echa nawet w sejmie.

Tadeusz Pieronek, mimo swojego pokaźnego wieku, był w świetnej formie i cieszył się dobrym samopoczuciem. Zaledwie 2 miesiące temu, w październiku, wydał swoją ostatnią książkę zatytułowaną "Ojciec – czyli o Pieronku". Mówił w niej o Kościele, demokracji, a także polskiej konstytucji. Jego śmierć dla wielu osób była prawdziwym zaskoczeniem.

Tadeusz Pieronek uhonorowany w sejmie. Piękny gest ze strony polityków

Dziś w sejmie odbywa się dodatkowe zgromadzenie, podczas którego politycy obradować będą na temat obniżenia cen prądu. Zanim posłanki i posłowie przeszli do części dyskusji i głosowania, postanowili uczcić pamięć zmarłego biskupa Pieronka. Wszyscy zgodnie stanęli na baczność, przez chwilę trwali tak w milczeniu, po czym odmówili wspólnie modlitwę "wieczny odpoczynek racz mu dać Panie". Takie zachowanie to piękny gest ze strony polityków, zważając na to, że wielu z nich nie zgadzało się ze słowami głoszonymi przez zmarłego biskupa. Duchowny został pożegnany w sposób godny swojego stanowiska.

Tadeusz Pieronek żegnany przez największych

O śmierci biskupa dowiedzieliśmy się dzięki mediom społecznościowym. Smutną informacją podzielił się na Twitterze Episkopat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ – Dziś wieczorem w Krakowie zmarł bp Tadeusz Pieronek, był biskupem pomocniczym sosnowieckim (1992-1998), sekretarzem Generalnym KEP w latach 1993-1998, rektorem PAT w Krakowie w latach 1998-2004. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… – można było przeczytać na profilu Episkopatu w mediach społecznościowych. Na specjalny wpis zdobył się nawet sam Donald Tusk. Polityk zdobył się na osobiste wyznanie, w którym zdradził, że jeszcze niedawno widział się z bp. Pieronkiem. Mężczyźni odwiedzali się nawzajem, mimo wyraźnych różnic w światopoglądach. - Smutny koniec roku – odszedł biskup Tadeusz Pieronek. Wspierał Polskę europejską szczerze i odważnie. Gościłem Go w tym roku w Brukseli, On mnie niedawno w Krakowie. Różniąc się czasem, rozumieliśmy się – smutno napisał szef Rady Europejskiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kuba Wojewódzki nie utrzymuje z bratem kontaktu. Kim jest Tomasz Wojewódzki?
  2. Za te słowa pół Polski znienawidziło bp Pieronka. Największy skandal z udziałem duchownego
  3. Świąteczny koszmar rodziny zaginionej 13-latki z Pomorza. Sprawa znalazła swój finał…
  4. Wstrząsająca przepowiednia Jackowskiego. Niedługo miliony Polaków zapłaczą rzewnymi łzami
  5. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News