Biskup ostrzega Polaków przed PiS! "Dotarliśmy do końca, to dyktatura"

Biskup ostrzega Polaków przed PiS! "Dotarliśmy do końca, to dyktatura" Źródło: Fot. YouTube/Pope Leadership

Biskup Tadeusz Pieronek w niezwykle ostrych słowach zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Duchowny nie oszczędził władz ze względu na wprowadzane przez nie zmiany prawne dotyczące Sądu Najwyższego. Tak stanowczej opinii z ust przedstawiciela polskiego Kościoła Jarosław Kaczyński bez wątpienia się nie spodziewał.

Pieronek od miesięcy pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych krajowych księży. Biskup nie boi się bowiem ostro wypowiadać na tematy polityczne, które często pozostają dla duchownych tematami tabu.

Tadeusz Pieronek o rządach obozu władzy

Tym razem Pieronek nie oszczędził Prawa i Sprawiedliwości ze względu na przegłosowywane przez większość parlamentarną zmiany prawne. Dotyczą one bowiem niezwykle ważnej instytucji, jaką jest w Polsce Sąd Najwyższy. - Dotarliśmy do końca, to dyktatura. Nie jest to co prawda dyktatura formalna i zadekretowana, ale ma jej wszystkie cechy. Władza gnębi opozycję, chce pozbawić ludzi słusznych przekonań, a zaszczepić takie, które pasują do ich pojęć - powiedział biskup w rozmowie z mediami.

Pieronek ostro o działaniach PiS

- 3 lipca był dniem tragicznym. Co więcej, połączonym z nachalnym stwierdzeniem, że wszystko działo się zgodnie z prawem. Przekonywanie, że zwykłą ustawą można zmienić konstytucję, to największa głupota, jaką słyszałem. Państwo demokratyczne bez niezależnych sądów nie istnieje - dodał także duchowny, nazywając działania PiS "dewastacją polskich sądów". - Nie może istnieć niezależny system sądownictwa poddany kontroli politycznej. A w tym wypadku władza nad sądami została przekazana w ręce ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Dotychczasowe zapisy ustalone według zasad obowiązujących w państwach demokratycznych zapewniały niezawisłość sędziów i niezależność sądów. (...) Sąd Najwyższy decyduje między innymi o ważności wyborów. Zbliża się seria wyborów: samorządowe, europejskie, parlamentarne i prezydenckie. Władza zmienia prawo wyborcze pod dyktando wodza, który zdaje się nie mieć miary w "reformowaniu" państwa - powiedział także duchowny w rozmowie z portalem wiadomo.co.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarz dotarł do TAJNYCH notatek PiS! Z tego się nie wytłumaczą
  2. Skandal! Syn posła PiS rozbija się pijany po mieście
  3. Nie popełniajcie tego błędu przy karmieniu psa! Skrzywdzicie go
Następny artykuł