Biskup ostrzega Polaków przed PiS! "Dotarliśmy do końca, to dyktatura"

Biskup ostrzega Polaków przed PiS! "Dotarliśmy do końca, to dyktatura" Źródło: Fot. YouTube/Pope Leadership

Biskup Tadeusz Pieronek w niezwykle ostrych słowach zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Duchowny nie oszczędził władz ze względu na wprowadzane przez nie zmiany prawne dotyczące Sądu Najwyższego. Tak stanowczej opinii z ust przedstawiciela polskiego Kościoła Jarosław Kaczyński bez wątpienia się nie spodziewał.

Pieronek od miesięcy pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych krajowych księży. Biskup nie boi się bowiem ostro wypowiadać na tematy polityczne, które często pozostają dla duchownych tematami tabu.

Tadeusz Pieronek o rządach obozu władzy

Tym razem Pieronek nie oszczędził Prawa i Sprawiedliwości ze względu na przegłosowywane przez większość parlamentarną zmiany prawne. Dotyczą one bowiem niezwykle ważnej instytucji, jaką jest w Polsce Sąd Najwyższy. - Dotarliśmy do końca, to dyktatura. Nie jest to co prawda dyktatura formalna i zadekretowana, ale ma jej wszystkie cechy. Władza gnębi opozycję, chce pozbawić ludzi słusznych przekonań, a zaszczepić takie, które pasują do ich pojęć - powiedział biskup w rozmowie z mediami.

Pieronek ostro o działaniach PiS

- 3 lipca był dniem tragicznym. Co więcej, połączonym z nachalnym stwierdzeniem, że wszystko działo się zgodnie z prawem. Przekonywanie, że zwykłą ustawą można zmienić konstytucję, to największa głupota, jaką słyszałem. Państwo demokratyczne bez niezależnych sądów nie istnieje - dodał także duchowny, nazywając działania PiS "dewastacją polskich sądów". - Nie może istnieć niezależny system sądownictwa poddany kontroli politycznej. A w tym wypadku władza nad sądami została przekazana w ręce ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Dotychczasowe zapisy ustalone według zasad obowiązujących w państwach demokratycznych zapewniały niezawisłość sędziów i niezależność sądów. (...) Sąd Najwyższy decyduje między innymi o ważności wyborów. Zbliża się seria wyborów: samorządowe, europejskie, parlamentarne i prezydenckie. Władza zmienia prawo wyborcze pod dyktando wodza, który zdaje się nie mieć miary w "reformowaniu" państwa - powiedział także duchowny w rozmowie z portalem wiadomo.co. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarz dotarł do TAJNYCH notatek PiS! Z tego się nie wytłumaczą
  2. Skandal! Syn posła PiS rozbija się pijany po mieście
  3. Nie popełniajcie tego błędu przy karmieniu psa! Skrzywdzicie go
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News