Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Wikimedia Commons Ryszard Hołubowicz CC4.0
Konrad Karpiuk - 17 Maja 2020

Ks. Isakowicz-Zaleski z filmu Sekielskich: W Kościele działa mafijna zasada omerty

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest dosyć kontrowersyjnym duchownym, który często wypowiada się w publicznie, choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych. Znany jest z tego, że walczy o "czystość" kościoła od choćby księży-pedofilów. Niedawno pojawił się gościnnie w filmie Sekielskich "Zabawa w chowanego", wypowiedział kontrowersyjne słowa.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski po udziale w filmie braci Sekielskich, udzielił wywiadu, w którym rozszerzył swoje wypowiedzi z filmu. Okazało się, że w strukturach kościoła katolickiego jest znacznie gorzej, niż wiele osób sadziło. Przyznał, że wśród hierarchów kościoła działa zasada znana ze struktur mafijnych.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

W mediach było głośno o szybkiej reakcji Prymasa Polski na premierę filmu, który po obejrzeniu materiału nakazał wszczęcie postępowania w sprawie biskupa Edwarda Janiaka, który miał tuszować przypadki pedofilii w kościele. Jak twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, abp. Polak mógł wiedzieć o tym wcześniej i decyzja wynika głównie z premiery filmu.

mamaByła w ciąży 27 razy, urodziła 69 dzieci. Wydarzyło się naprawdę, jak to możliwe?Czytaj dalej

Jak twierdzi znany duchowny, hierarchowie kościoła nie bez powodu ukrywają przypadki pedofilii. Sam podał przykład akt SB, które zawierały wiele 'haków" na księży mających na sumieniu czyny pedofilskie. W 2006 roku kościół miał szansę zajrzeć do tych akt i zająć się księżmi, którzy mają na koncie podobne występki. Jednak tego nie zrobiono.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski twierdzi, że w kościele panuje mafijna zasada

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

- Może dla niektórych to będzie szokujące, ale w mafii jest taka zasada zwana omertą... [zmowa milczenia - dop. red]. I Kościół to niestety przejął: milczenie, zaprzeczanie, kręcenie, matacznie. A zasada chrześcijańska jest przecież jasna: niech twoja mowa będzie "tak – tak, nie – nie" - mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje 16-letni aktor. Mama podała porażającą przyczynę śmierci, ostrzeżenie dla rodziców i dzieci
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

Ponadto, duchowny przytoczył anegdotę z Rzymu, w którym był w 2002 roku, aby uczyć języka ormiańskiego. Jak twierdzi Tadeusz Isakowicz-Zaleski, w kościele istnieje "lawendowa mafia", hierarchów, którzy kryją innych, aby ich występki nie wyszły na wierzch. Wtedy też starszy ksiądz udzielił mu rady, aby dla świętego spokoju udawać, że "niczego się nie widzi".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  2. Łukasz Piszczek już dziś wraca do gry. Gdzie obejrzeć mecz Polaka? Transmisja na żywo i online, relacja
  3. Jednej rzeczy w filmie Sekielskich nie było. Właśnie ujawniono nowe dowody ws. biskupa Janiaka
  4. Czym jest choroba PIMS-TS, która atakuje dzieci razem z koronawirusem? Wiadomo, jak rozpoznać objawy
  5. TVP nagle przekazało niewiarygodną wiadomość. Ciężko w to uwierzyć, totalne zaskoczenie
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

ChłopiecZwiązali 6-latka i zamknęli w szopie. Powód, dla którego znęcali się nad chłopcem, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News