Poseł obozu PiS ujawnił tajemnicę. Kaczyński cały czas jest pod wpływem...

Poseł obozu PiS ujawnił tajemnicę. Kaczyński cały czas jest pod wpływem...

Tadeusz Cymański udzielił niezwykle kontrowersyjnego wywiadu dla "Dziennika Gazety Prawnej". Ujawnił w nim wielką tajemnicę, dotyczącą jednego z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Cymański zadziwił wyborców swym otwarciem i szczerością. Przyznał bowiem między innymi, że "jeśli dyktator to ten, który dyktuje albo ma ogromny wpływ, to tak – Jarosław Kaczyński jest dyktatorem".

Metamorfoza obozu rządzącego

Wyjawił także, iż PiS niezwykle zmieniło się od czasu jego odejścia z partii. W jaki sposób? - Prawda jest córką czasu i dzisiejszy PiS dokonał zwrotu. Powiedziałem, że jeśli będziemy pomagać ludziom, to ja zacisnę zęby i będę wszystko przyklepywał. Platforma nie ma brody, ale gdyby miała, to plułaby sobie w tę brodę. (...) Bo oni mówili, że wszystko dla dzieci. Oprócz pieniędzy. Moją mein kampf, moją walką, moją obsesją, zawołaniem bitewnym jako socjalisty było działanie na rzecz tych, którym brakuje - ujawnił Cymański.

Tadeusz Cymański ujawnia tajemnicę PiS

W tej samej rozmowie polityk wyznał, kto jest osobą przekazującą Jarosławowi Kaczyńskiemu wszelkie złe wiadomości. Do tej pory było to jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic prezesa partii. Jak przekonuje polityk, osoba która przekazuje najgorsze wiadomości w kontekście sytuacji politycznej i tego jak sobie radzi Prawo i Sprawiedliwość na polskiej scenie, jest jedna. Adam Lipiński, bo o nim mowa, ma ogromne poważanie u prezesa Kaczyńskiego i nie obawia się jego złości. Aktualny pełnomocnik rządu PiS ds. społeczeństwa obywatelskiego i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania ma również mieć ogromny wpływ na lidera partii rządzącej, który pod jego wpływem podejmuje dużą część decyzji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł rządu PiS nie wytrzymał. „Kaczyński jest DYKTATOREM”
  2. Bunt w PiS! Zaufany człowiek Kaczyńskiego wbija mu nóż w plecy
  3. Duda upokorzony na całą Polskę. Aż przykro patrzeć
Następny artykuł