Poseł obozu PiS atakuje ateistów przed świętami!
Bartłomiej Chudy - 23 Grudnia 2018

Poseł obozu PiS atakuje ateistów przed świętami! "Gdybyśmy wszyscy byli wierzący..."

Tadeusz Cymański jest jednym z bardziej rozpoznawalnych polityków obozu PiS, a zarazem jednym z niewielu, których możemy zobaczyć i usłyszeć w mediach, które nie stawiają rządów PiS w przychylnym świetle. W ostatnim programie "Kawa na ławę" przedstawiciel obozu rządzącego był bombardowany przez polityków opozycji. Nie pomogła mu otoczka zbliżających się świąt. Sprowokował zaś jedną z wypowiedzi niewierzących Polaków.

Tadeusz Cymański po raz kolejny był zmuszony tłumaczyć się z odpuszczenia przez PiS reformy sądownictwa. Dyskusja posła PiS, z ministrem prezydenta Dudy, Andrzejem Derą i resztą reprezentantów sejmowej opozycji była ostra. W niczym nie dało wyczuć się klimatu świąt i poluzowania, które posłużyłoby refleksji.

Wojna polsko-polska przez brak wiary? Tadeusz Cymański zadziwił w programie

Obok argumentów natury politycznej z ust Tadeusza Cymańskiego padła zaskakująca deklaracja. Znany polityk przywołał kwestię wiary Polaków, której brak ma przełożenie na nakręcającą się "wojnę polsko-polską". Oba fakty powiązał w następujący sposób: - Gdybyśmy wszyscy byli wierzący, to nie byłoby wojny polsko-polskiej - powiedział w "Kawie na ławę". W samym programie więcej miejsca poświęcono argumentom czysto politycznym i personalnym. Połączenie wiary z podzieloną politycznie ojczyzną nie przeszła jednak bez echa w sieci. Obserwatorzy i komentatorzy polityczni nie mają w swej większości żadnych wątpliwości, że Tadeusz Cymański przesadził w swoich słowach. - Żeby tu o wiarę chodziło to nie byłoby żadnych konfliktów, bo nawiasem mówiąc wiara, tak podkreślana przez rządzących, jest na moje oko tylko paździerzowym pudłem wyklejonym cekinami. Za to w pudle zawiść, nienawiść, brak szacunku dla odmienności - napisał jeden z internautów, zdegustowany słowami posła PiS na antenie TVN. Inni zwracali uwagę, że to właśnie światopoglądowy monolit, przyświecający PiS a zarazem dzielący naród, eskaluje napięcie w polityce. - Myślę, że gdyby nie wiara w wykonaniu katolicko-patriotyczno-polskim, byłoby w nas mniej jadu, zawiści i nienawiści do innych - czytamy w innym z komentarzy po programie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
- Panie Cymański to nie od religii zależy tylko od każdego człowieka indywidualnie. Przykład PAD codziennie w kościele, ale to co mówi po mszy nie jednoczy ludzi, a raczej skłóca i dzieli Polaków - napisał inny z internautów. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd miał dać pieniądze seniorom. Tysiące Polaków będzie wściekłych jak nigdy dotąd
  2. Przerażające wieści o 500 plus! Wielu Polaków drży o swoje świadczenie
  3. Krzysztof Jackowski właśnie mocno odleciał! Katolicy biją brawo, ateiści w furii
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News